BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI.

146 görüntülenme
18/09/2023
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI.

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI.

 

Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 11 meslektaşımız, Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda düzenlenen törenle ruhsatlarını aldılar.

 

Törene Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan ve Av. Neval Yurtdaş ile ruhsat alacak meslektaşlarımızın aileleri ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar katıldı.

 

 

Ruhsat töreninde konuşan Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, mesleğe adım atan avukatların ailelerine, mesleki deneyimlerini aktaran büro avukatlarına teşekkür etti.

 

 

Av. Gökayaz, konuşmasında Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin, TBB’nin ve Baroların gayretleri sonucu beklentilere uygun bir oranla en kısa zamanda yayımlanacağını söyledi.

 

Meslektaşlarına seslenen Av. Gökayaz, “Demokrasinin dört başı mamur olduğu yerlerde hukuk anlamlıdır ama demokrasinin olmadığı yerlerde, otoriter rejimlerde hukuk çok daha kıymetlidir.

 

Bizler için bu mesleği ifa etmek batı standartlarına göre çok daha meşakkatli ama eğer bu ülkeye de birileri demokrasiyi getirecekse, o birileri bu salonda bugün avukatlık andını okuyacak ve mesleğimize adım atacak genç meslektaşlarımdır.

Cumhuriyetin yüzüncü yılını kutladığımız bu günlerde cumhuriyetin kurtuluştan kuruluşa, kuruluştan yüz yıllık serüvenine baktığımız vakit bu ülke ne zorlukları aşmış, bugünlere gelmiş. Biz bugünün zorluklarını akılla, bilimle, çalışmayla, dayanışmayla, mücadeleyle hep birlikte aşarız, aşacağız.

 

Bizler, Adana Barosu yönetimi olarak mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımıza bir nefes olması için iki yıl önce uyum bürosunu faaliyete geçirdik. Uyum Bürosu mesleki özgüveni sağlamak bakımından meslektaşlarıma çok ciddi yararlar sağladı.

 

Mesleğe ilk adımı Uyum Bürosu’nda atmak isteyen meslektaşlarım olursa şu anda kontenjanların uygun olduğunu bu anlamda başvuru yapmalarını tavsiye ediyorum. Ben bugün ruhsatını alacak meslektaşlarımdan hiçbir şekilde mesleği ifade ederken yılmamalarını, korkmamalarını, ümitsizliğe kapılmamalarını telkin ediyorum. Ailelerin gözü arkası kalmasın. Adana'da; Baro var, Adana Barosu var. Hayırlı uğurlu olsun. Aramıza hoş geldiniz.”

ARAMIZA KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZ

Başkanımız Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından yemin ederek ailelerin gururlu bakışları altında cübbelerini giyip ruhsatnamelerini alan meslektaşlarımız şu isimlerden oluştu: Nisanur Ünal, Erdal Tanyıldız, Muhammet Enes Çıkat, Fadime Höke, Gökberk Gök, Selim Öztürk, Bekir Tufan, Nurseda Metin, Ecem Demirci, Gökhan Baydemir, Salim Urtimur.

Ruhsat alan meslektaşlarımıza cübbelerini: Av. Nahide Dalkılıç Yangün, Av. Kemal Tankuş, Av. Meryem Türktekin, Av. Ülkü Tolunay, Av. Hüseyin Karadağ, Av. Volkan Böke, Av. Sabri Sarı, Av. Bayram Uzundere, Av. Gülşah Çalık, Av. Ali Çağlar Çankaya, Av. Nevzat Elçi, Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan giydirdi.

 

Tören, ruhsat alan meslektaşlarımızın duygu ve düşüncelerini ifade etmeleriyle sona erdi.

Diğer Haberler