Stajyer Avukatlarla Tbb Meslek Kuralları Paylaşıldı

Staj komisyonunun hazırladığı aylık staj eğitim programı doğrultusunda gerçekleştirilen eğitimin bu haftaki konusu Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları'ydı.

13 Şubat Çarşamba günü Baro Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen eğitimde, baromuz avukatlarından Av. Berfu Salıcı Yakıt, kısa bir süre sonra mesleğe atılacak olan genç meslektaşlara Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları'ndan oluşan bir sunum gerçekleştirdi.

50 maddeden oluşan meslek kurallarını anlatarak, bu kuralları örneklendiren Av. YAKIT, mesleğe başlayacak olan stajyer avukatlara 'Avukatların birbirleriyle ve stajyerleri ile olan ilişkileri, mesleki yardımlaşmaları, müvekkillerine karşı sorumlulukları, yargı organları ve adli mercilerle ilişkileri' konularında bilgi verip; dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durdu. Aynı zamanda meslek kurallarının ihlali durumunda uygulanan müeyyidelerden de bahseden Av. YAKIT, önceki yıllarda disiplin kurulunda görüşülen bazı kural ihlalleri ile de ilgili bilgi verdi.

Eğitimin sonunda baromuz Staj Komisyonu başkanları Av. Oya TEKİN ve Av. Remzi Ümit ATAY tarafından bugünün hatırasına Av. Berfu SALICI YAKIT'a plaket sunuldu.