CMK

Baronet Uygulama Esasları

1- CMK eski ileri tarihli görev kayıt listesi sıfırlanmıştır. CMK Baronet sistemi, 27.12.2010 tarihinden itibaren CMK görevi alan meslektaşlar arasında sıfır puandan ve karışık olarak atamaya başlamıştır.

2- Baronet sistemindeki atamalarda "Hazırlık" ve "Mahkeme" olarak 2 liste kullanılacak olup, hazırlık ve mahkeme puan listelerindeki sıraya göre görev zamanı tahmin edilebilecektir.

3- Aramalar 0850 250 22 76 numaralı telefondan yapılacak olup telefon değişikliği olursa avukatlara mesaj olarak bildirilecektir.

4- Aranan telefonun meşgul veya ulaşılamama durumunda ikinci defa arama yapılacaktır. Görevi kabul etmek için 1 tuşuna, reddetmek için 0 tuşuna tekrar dinlemek için 3 tuşuna basmak gerekmekte olup farklı tuşa basıldığında "Hatalı Tuşlama" uyarısı ile görev reddedilmiş sayılacaktır. "Hatalı Tuşlama" uyarısı ile ilgili yapılacak itirazlarda Baronet kayıtları esas alınacaktır.

5- Kabul edilen görevlerle ilgili CMK ücret tarifesi baz alınarak mahkemesine göre tam puan; görevin reddi, meşgul, hatalı tuşlama ve ulaşılamama durumlarında yarım görev puanı avukatın puan siciline eklenecektir.

6- Cep telefonun kapalı olması durumunda operatörden tele sekretere yapılacak olan kayıtlar geçersiz olup "hatalı tuşlama" uyarısı ile yarım görev puanı uygulaması devam edecektir.

7- Sistemin kendisinden kaynaklı "hata oluştu" uyarısını vermesi durumunda avukatın görev hakkı saklı olup görev puanı siciline işlenmeyecektir.

8- Görevlendirmenin kabulu sonrası SMS gönderilmekte olup, operatör sistemdeki hatadan ve gecikmeden dolayı SMS'in gelmemesi veya geç gelmesi olasılığı bulunduğundan görevin kabulünden sonra eğer görev yeri ve saati anlaşılamadığı durumlarda ivedi olarak CMK Tevzi Bürosuna ulaşılması gerekecektir.

9- Talimat dosyaları ile ilgili puan, hazırlık ücret puanı olarak belirlenmiştir.

10- CMK görevlendirilmelerinde ihbar tarihinin 27.12.2010 tarihi öncesindeki görevler avukatın sicil puanına eklenmeyecektir. 27.12.2010 tarihi ve sonrası girilecek tüm görevlendirilmelerde avukat sicil puanına işlenecektir.

11- Gece görev saati eski sistem gibi akşam 17:00'de başlayacak olup, 24:00 ile 08:00 saatleri arası yarım puan uygulaması yapılacaktır. Bu saatler arasında kabul edilen görevlerde yarım görev puanı alınacaktır. Red durumunda yarım görev puan uygulaması devam edecektir.

12- Gece görev saati başlangıcı 24:00 olarak uygulanmaya devam edecektir.

13- Baronet şifresi ile haftaiçi için "gündüz" ve "gece+gündüz", haftasonu için yine "gündüz" ve "gece+gündüz" seçimi yapılabilecek olup sadece "gece" seçimi yapılamayacaktır.

14- Baronet sisteminde 1 yıl içerisinde 45 gün (1080 saat) mazeret girişi yapılabilecektir. Gün içindeki saatli mazeretler toplamı 45 günlük süreden düşecektir. 45 günlük mazeretin tamamlanması sonrası mazeret bildirme hakkı kalmayacağından aranmalar devam edecek olup görev red durumunda yarım görev puanı uygulaması devam edecektir. 21.01.2011

ÖNEMLE DUYURULUR
ADANA BAROSU BAŞKANLIĞI