BAROMUZ

“TÜRKİYE, SURİYE BATAKLIĞINDAN BİRAN ÖNCE ÇIKMALIDIR.”

görüntülenme
26/12/2016

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük:
“TÜRKİYE, SURİYE BATAKLIĞINDAN BİRAN ÖNCE ÇIKMALIDIR.”

Suriye'de yürütülen 'Fırat Kalkanı Harekatı'nda gece saatlerinde yapılan resmî bilgilendirmede, bugün El Bab bölgesinde sabah saatlerindeki çatışmalar ile öğleden sonra bombalı araçla düzenlenen 3 ayrı intihar saldırısında toplam 14 askerimizin şehit olduğu, 33 askerimizin de yaralandığı belirtilmiştir.

Suriye toprakları içerisinde farklı etnik köken ve grupların çatışmasına ve savaşına ülkemizin taraf olması doğru değildir. Sınırlarımız dışında dış kaynaklı terörle mücadele eden ülkemiz bu maceracı politikadan biran evvel vazgeçmelidir.

“Fırat Kalkanı Harekatı" ve devamında Irak’ta Musul'a yapılan operasyonlarda da askerlerimiz şehit olmuş ve yaralanmıştır. Türkiye’nin yapması gereken konuyu Birleşmiş Milletlerin gündemine taşımak ve Uluslararası toplumları harekete geçirmek olmalıdır.

Sınırlarımızın güvenliği sağlanarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi ;” YURTTA SULH, CİHANDA SULH” görüşüne uygun bir dış politika benimsenmelidir. Yaşanan tüm bu olumsuzlukların, her geçen gün şehit ve yaralı haberlerinin artık son bulması en büyük beklentimiz ve dileğimizdir. Mevcut bu sınır ötesi harekatın yanlış olduğunu bir kez daha hatırlatıyor, biran önce sonlandırılmasını istiyor ve bekliyoruz.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailelerine ve ulusumuza sabır ve başsağlığı diliyorum.

Kamuoyuna saygıyla sunarım.

Diğer Haberler