BAROMUZ

TÜBAKKOM 13. DÖNEM 3. GENEL ÜYE TOPLANTISI NEVŞEHİR’DE YAPILDI.

görüntülenme
19/12/2016

TÜBAKKOM 13. DÖNEM
3. GENEL ÜYE TOPLANTISI NEVŞEHİR’DE YAPILDI.
17 Aralık 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen TÜBAKKOM 13. Dönem 3. Genel Üye Toplantısına; Adana Barosu Sayman Yönetim Kurulu üyesi, Kadın Hakları Komisyonu Koordinatörü Av. İlknur Önal, Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Sinem Tanrısınatapan, Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Deniz Eylem Coşkun, Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu Üyesi Av. Kübra Mimaroğlu katıldılar.
Toplantının ana teması “LAİKLİK” idi. Bu konuda Nevşehir Baro Başkanı, TÜBAKKOM dönem sözcüsü ve Osmaniye Baro Başkanı ve TBB yönetim Kurulu Üyesi Av. Yurdagül Gündoğan’ın konuşmalarından sonra, Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Deniz Eylem Coşkun’un, Aladağ yatılı kız öğrenci yurdunda 28 Kasım 2016 Pazartesi günü 11’i öğrenci 1’i de eğitmen olmak üzere 12 yurttaşımızın hayatını kaybettiği yangın faciası ile ilgili sunumda bulundu.
TCK 103. Maddesi ile ilgili görüş ve öneriler, İstanbul sözleşmesi ve uygulanması, mağdurların yargılama sırasında yaşadığı sorunlar dile getirildi.
Öğrenci yurtlarının idare ve yönetiminin devletin sorumluluğu olduğu konusunda, cinsiyetçi unsurlar taşıyan broşür, kitapçık dağıtan belediye ve kurumların bu broşürlerin dağıtımını engellemesi için, ilgili yerlere yazı yazılması kararlar arasında yer aldı.

Diğer Haberler