BAROMUZ

SRİ LANKA’DA PASKALYA BAYRAMINI KUTLAYAN HRİSTİYANLARI HEDEF ALAN TERÖR SALDIRILARINI LANETLİYORUZ.

görüntülenme
24/04/2019

SRİ LANKA’DA PASKALYA BAYRAMINI KUTLAYAN HRİSTİYANLARI HEDEF ALAN TERÖR SALDIRILARINI LANETLİYORUZ.

Paskalya bayramını kutlayan Güney Asya’daki ada ülkesi Sri Lanka’nın başkenti Colombo ve Negombo şehrindeki 3 kilise ve 3 otelde peş peşe patlamalar meydana geldi. Yerel medya patlamaların Kochchikade, Katana ve Batticaloa´daki kiliselerde ve de Colombo'daki otellerde meydana geldiğini duyurdu.

Ölümcül patlamaların ardından Sri Lanka'da 8. bir patlamanın daha gerçekleştiği ifade edildi. Son patlama başkent Kolombo yakınlarındaki Dehiwela Hayvanat Bahçesi'nin karşısındaki Tropical Inn oteline yakın bir bölgede meydana geldi.

Şu ana kadar 215’den fazla kişinin hayatını kaybettiği; 465 kişinin de yaralandığı belirtilmekte.

Kendi inançları gereği Paskalya Bayramını kutlamak üzere kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alan menfur terör saldırılarını esefle kınıyor ve lanetliyoruz.

Olaydan duyduğumuz derin üzüntüyü ifade ediyor, terör saldırılarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralanan insanlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Hangi gerekçe ile olursa olsun Christchurch’teki hain saldırıyla Sri Lanka'daki bu saldırı aynı: korkak, barbar ve acımasızdır. Terörün dini, milleti, coğrafyası yok. Sri Lanka halkına başsağlığı diliyorum.

Her dinin ilk şartı “merhamet” olmalıdır.

Tüm terör saldırıları, nerede ve kim tarafından hangi amaçlarla yapılırsa yapılsın tüm devletler tarafından kınanmalıdır.

Hükümetler, ırkçı ve din düşmanı düşünceler ile akımların, ülke vatandaşlarının huzur ve emniyetini tehlikeye atmasına izin vermemelidir.

Bu hain saldırıyı gerçekleştirenler ve onların varsa işbirlikçilerinin en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz.

Saygıyla sunarız.

ADANA BAROSU BAŞKANLIĞI

Diğer Haberler