BAROMUZ

“ÖNEMSİZLEŞTİRME VE SIRADANLAŞTIRMA ÇABASINA İNAT COŞKUYLA KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

görüntülenme
22/05/2017

 

ADANA BAROSUNDAN “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI;

  1. VELİ KÜÇÜK:

“ÖNEMSİZLEŞTİRME VE SIRADANLAŞTIRMA ÇABASINA İNAT COŞKUYLA KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı…

Baro Başkanı Av. Küçük, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“19 Mayıs günü; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen bir ulusun kendi kaderini eline alması, ‘Ya istiklal ya ölüm' diyerek varoluş mücadelesini başlattığı tarihin adıdır”

 

Kurtuluş Savaşı'nın, esareti kabullenmeyen bir milletin yarattığı, eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Av. Küçük, “Ülke gençliği, kendisine armağan edilen bu bayramın önemini kavramalı, Cumhuriyet kazanımlarını her koşulda koruyup kollayarak, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimize gösterdiği hedeflere koşma kararlılığından ödün vermemelidir.

Sorunlarımızı çözmek, Cumhuriyet'in 94 yıllık kazanımlarına yenilerini eklemek, ülkemizi her alanda güçlü kılmak ve dünyadaki saygınlığını artırmak için çabalarımızı birlik ve beraberlik içinde sürdürmeliyiz” dedi.

 

 

Mesajında, “Ulus olarak köklü demokrasi inşa etmeli, temel hak ve özgürlükler, üstünlerin değil hukukun üstünlüğü, evrensel ilkelere dayalı hukuk kuralları içselleştirilmelidir” diyen Av. Küçük, şunları söyledi:

“Milli değerlerimizi yaşatarak, gurur duyduğumuz şanlı tarihimize sahip çıkıp, birliğimizi korumalı ve bölünmez bütünlüğümüzden asla taviz vermeden Cumhuriyetimizi yarınlara taşımalıyız

 

98 yıl önce bugün ingiliz muhipleri Atatürk'ün Samsun'a gidişini engellemeye çalışıyorlardı, bugün de kutlanması engellenmeye çalışılıyor. 19 Mayıs tarihini 23 Nisan ve diğer milli bayramlar da olduğu gibi siyasi iktidar çevreleri tarafından önemsizleştirme, sıradanlaştırma çabalarına inat hep birlikte coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz.

 

Gençlerimiz Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, şartlar ve yaşananlar ne denli olumsuz olursa olsun aydınlık geleceğe ve Türkiye’ye olan inançlarını koruyacaktır. Ulus gençliği ülkemizin umudu ve yarınlarımızın güvencesidir.”

 

 

“BÜTÜN KAHRAMANLARIMIZI RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUM”

 

Av. Küçük, sözlerini şöyle tamamladı:

 

“Cumhuriyetin emanet edildiği gençlerimiz, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacaktır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün halka, gençliğe güvenini her zaman hisseden, Adana Baro Başkanı olarak Gençlik ve Spor Bayramımızın 98'inci yılını en kalbi duygularımla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ile eylem arkadaşları olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum”

 

 

 

Diğer Haberler