BAROMUZ

MESLEK ŞEHİDİMİZ CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ’I VEFATININ 5.YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ.

görüntülenme
17/04/2020

MESLEK ŞEHİDİMİZ CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ’I VEFATININ 5.YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ.

Beş yıl önce görevi başında şehit edilen İstanbul Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim KİRAZ'ı saygıyla ve özlemle anıyoruz.

31 Mart 2015 tarihinde meydana gelen bu vahim olaydan sonra Avukatlar, hâkimler, savcılar ve adliye personelinin sürekli giriş çıkış yaptığı adliyelerde güvenlik zaafını yaratan avukatlarmış gibi bir algı oluşturulmak istenmiş, görevini yapmak için Adliyelere gelen meslektaşlarımızın üstü aranmaya ve duyarlı kapılardan geçirilmeye çalışılmış, bu sırada avukatlar kuyrukta bekletilmiştir.

Buna haklı olarak tepki gösteren meslektaşlarımız da, hukuk dışı uygulamalara maruz bırakılarak darp edilmiştir. Baroları ve meslektaşlarımızı töhmet altına alan ve itibarsızlaştırmaya yönelik beyanlar da olmuştur.

Bugün mesleğimiz dimdik ayaktadır. Hukuku da adaleti de ayakta tutmaya dün olduğu gibi bugün de kararlıyız.

Adalet için, savcılar gereklidir, yargıçlar gereklidir, avukatlar gereklidir.

Kim olursa olsun, mesleğimizi ve yargıyı itibarsızlaştıracak davranışlardan, söylemlerden kaçınılmalıdır.

Toplumun barolardan büyük beklentileri vardır. Bu bilinçle demokrasi ve hukukun üstünlüğü mücadelemize devam edeceğimizi ifade ediyoruz.

Şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın acılı ailesine, yargı camiasına ve tüm ulusumuza bir kez daha baş sağlığı diliyoruz ve terörü lanetliyoruz.

Saygıyla sunarız.

Adana Barosu Başkanlığı

Diğer Haberler