BAROMUZ

KATLEDİLMESİNİN 30. YILINDA MUAMMER AKSOY’U SAYGIYLA VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.

görüntülenme
07/02/2020

KATLEDİLMESİNİN 30. YILINDA MUAMMER AKSOY’U SAYGIYLA VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.

BARO BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK;

“ATATÜRK İLKELERİ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK”

31.01.2020

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, 1990 yılında bir suikast sonucu evinin önünde katledilen Prof. Dr. Muammer Aksoy’u saygıyla ve özlemle andı.

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, yazılı açıklama ile görüş ve düşüncelerini paylaştı;

”Menfur saldırı sonucu aramızdan ayrılan değerli aydınımızı katledilişinin 30. yılında minnet ve şükran ile anıyorum. Ülkemizin yetiştirdiği en seçkin aydınları, yazarları bir dönem faili meçhul cinayetlerle yitirdik ne yazık ki... Bugün ise yine ülkemize karanlığın geri gelmesi için her türlü oyunlar oynanmaktadır. Cumhuriyetin temel değerlerine saldırılmaktadır.

Atatürk’ü ve onun düşünce arkadaşlarını, İsmet İnönü'yü ders kitaplarından çıkarma cüretlerini görmekteyiz.

Terör olayları, Türkiye’nin uyguladığı yanlış dış politika, yargı sorunları, gazetecilerin görevlerini yapmasının engellenmesi ve tutuklu gazetecilerin devam eden davalarıyla bir korku imparatorluğu yaratılmaktadır.

Güzel ülkemizin; Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden gün geçtikçe sapmakta olduğu, Cumhuriyetimizin temel değerlerinin yok edilmeye çalışıldığı şu günlerde, Uğur Mumculardan, Bahriye Üçoklara, Ahmet Taner Kışlalılardan, Muammer Aksoylara yolumuzu aydınlatan bütün değerlerin bizlere miras bıraktığı mücadele pratiğiyle, Türkiye’nin tam bağımsız, sosyal, demokratik bir hukuk devleti olması için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu uğurda can veren aydınlarımızı bir kez daha saygıyla ve özlemle anıyoruz.”

Diğer Haberler