BAROMUZ

“JANDARMA HUZUR VE GÜVENİN TEMİNATIDIR”

görüntülenme
13/06/2017

ADANA BAROSU JANDARMA TEŞKİLATININ 178. KURULUŞ

YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI.

BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK:

 “JANDARMA HUZUR VE GÜVENİN TEMİNATIDIR”

13.06.2017

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Jandarma Teşkilatı'nın 178. kuruluş yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı,

Av. Küçük, mesajında Jandarma Teşkilatının  Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü, toplumun, yurttaşların huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetlerini gururla ve takdirle izlediklerini belirtti.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Jandarma‘nın, en önemli ve temel görevi, askeri güç olarak ülke güvenliğini sağlamanın yanı sıra bir diğer önemli görevinin  şehir merkezleri dışındaki kırsal alanlarda suçla, suçluyla mücadele etmek olduğunu,  terör, uyuşturucu madde kaçakçılığı, insan kaçakçılığı, organize suç örgütü gibi konularda da her gün gelişen, daha organize olan ve hatta uluslararası teşekküller haline gelen suç şebekelerine karşı mücadele verdiğini söyledi.

Av. Küçük, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Jandarma; her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur" veciz sözünün desteği ile Jandarma Genel Komutanlığı'nın kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevi başında şehit düşen Jandarma mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.” diye konuştu.

Diğer Haberler