BAROMUZ

İZMİR ADLİYESİNİ VE DOĞRUDAN YARGIYI HEDEF ALAN

görüntülenme
06/01/2017

ADAMOB DÖNEM SÖZCÜSÜ VE ADANA BARO BAŞKANI Av. VELİ KÜÇÜK:

“İZMİR ADLİYESİNİ VE DOĞRUDAN YARGIYI HEDEF ALAN

ALÇAK TERÖR SALDIRISINI LANETLİYOR VE KINIYORUZ. “

 

06.01.2017

Bayraklı semtindeki İzmir Adliye Sarayı'nın C Kapısı önüne dün (05.01.2016) saat : 16.15 sularında bomba yüklü araçla gelen teröristler hakim ve savcı araçlarına ayrılan otoparka girmek istemiştir.

Burada görevli trafik polisi Fethi Sekin’ in izin vermemesi üzerine araçtan inip koşarak uzaklaşan teröristlerden biri, elindeki düzenekle, LPG’li olduğu belirtilen geldikleri araçtaki bombayı infilak ettirmiştir.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesinde motosikletli ’Şahinler Timi’nde görevli olan polis memuru Fethi Sekin, teröristlerle mermisi bitine kadar çatışmıştır. Saldırıyı gerçekleştiren ve çatışmaya giren 2 terörist olayda ölü olarak ele geçirilmiştir.

Hakim ve savcılara ayrılan otoparkta görev yaparken şehit olan kahraman trafik polis memuru Fethi Sekin’in, bombalı aracı fark edip mermisi bitene kadar çatışması, teröristlerin bombalı aracı adliye girişinde infilak ettirip roketatar ve el bombalarıyla yapmayı planladığı korkunç katliamı önlemiştir.

İzmir Adliyesi önünde gerçekleşen hain terör saldırısında trafik polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can şehit olurken, 4’ü avukat olmak üzere toplam 10 yurttaşımız da yaralanmıştır.

İzmir Adliyesini ve yargıya doğrudan hedef alarak yönelen bu alçak terör saldırısını lanetliyor ve kınıyoruz. Terörün amacı toplumun tüm kesimlerinde olduğu gibi yargıyı da korkutmak ve ülkede kaos yaratmaktır.

Masum insanları bomba yüklü araçlarla, silahlarla hedef almak hiçbir aklıselim insanın yapacağı bir davranış değildir. Bugün için Ülkemizin, Avrupa ve Dünyanın teröre karşı tek vücut olması ve işbirliği yapması en temel ve yakıcı gerekliliktir, terörün adresi yoktur. Bölücü ve köktendinci tüm terör unsurlarına ve bu canilere karşı uluslar arası birliktelik mutlaka sağlanmalıdır. İzmir'deki yargıyı doğrudan hedef alan alçak terör saldırısında şehit düşen polisimiz Fethi Sekin’e ve adliye çalışanımız Musa Can’a Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ulusumuza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Saygıyla sunarım.

ADAMOB Dönem Sözcüsü ve Adana Baro Başkanı Av. Veli KÜÇÜK

Diğer Haberler