BAROMUZ

İMAM HATİP LİSESİ DİN ÖĞRETMENİNİN "ZİNA EDECEK KADAR YAŞI BÜYÜK, EVLENMEYE GELİNCE KÜÇÜK" SÖZLERİNE BÜYÜK TEPKİ

görüntülenme
11/01/2018

İMAM HATİP LİSESİ DİN ÖĞRETMENİNİN "ZİNA EDECEK KADAR YAŞI BÜYÜK, EVLENMEYE GELİNCE KÜÇÜK" SÖZLERİNE BÜYÜK TEPKİ

BARO BAŞKANI AV.VELİ KÜÇÜK;
"BU SAPIK ZİHNİYETLERDEN ÇOCUKLARI KURTARMALIYIZ"

10.01.2018

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Tekirdağ'ın Saray ilçesindeki imam hatip ortaokulunda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği yapan Cihad Ç.’nin "Ergenlik çağına erişmeyen kızların sevgilisi olabildiğini" belirterek, "Zina edecek kadar yaşı büyük. Evlenmeye geldi mi yaşı küçük" ifadelerine büyük tepki gösterdi.

'KÜRTAJ İÇİN KAÇ YAŞINDA DOKTORA GELENLER VAR HABERİN VAR MI?'

Basında yer alan habere göre; Cihad Ç.'nin paylaşımının altına bazı takipçileri yorum yazarak tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Cihad Ç., bir takipçisine yanıt vererek, "Burada dikkat edilmesi gereken tek taraflı olunması. Bunu eleştirenler samimi değil. Kürtaj için şu anda kaç yaşında doktora gelenler var haberin var mı M….ciğim?" yazdı.

"ÇOCUKLARIMIZI KORUMAK GÖREVİMİZDİR"

Bu yaşanan son rezalet durumdan, çağ dışı ve karanlık zihniyetlerden, çocuklarımızı ve geleceğimizi korumanın hepimizin görevi olduğunu ifade eden Av. Küçük, yaptığı yazılı açıklamada, yavrularımızı emanet ettiğimiz sözde öğretmenlerin bu tarz bakışını ve sosyal medya paylaşımlarını 'rezalet' olarak niteledi.

Av. Küçük, "Çağ dışı ve karanlık zihniyetlerden, çocuklarımızı ve geleceğimizi korumak hepimizin görevidir" dedi. 


Baro Başkanımız Av. Küçük, şöyle devam etti;

"Çocuklarımıza yönelik bu tarz düşüncelerin kanunlarımızda suç olarak düzenlendiği ortadayken, bir eğitimcinin 18 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiyi, çocukların istismarını ve pedofiliyi meşru saymak gibi açıklama yapma, zihinleri bulandırma görevi yoktur. Bir eğitimcinin ağzından yapılan bu tür açıklamalar insanları bu suçu işlemeye teşvik niteliğindedir. Bu nedenle bu öğretmen hakkında etkili bir soruşturma yürütülerek, yasal işlemlerin yapılmasını istemekteyiz. Görev ve sorumluluk noktasında olanları aklın ve bilimin ışığında, gerçeğe uygun ve sağlıklı bilgilerle, daha özenli ve dikkatli davranmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla sunarım"

AÇIĞA ALINDI

Tekirdağ'ın Saray ilçesinde sosyal paylaşım hesabından yaptığı, ergenliğe erişmemiş kız çocuklarıyla ilgili paylaşım nedeniyle tepki çeken Saray İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Cihad Ç. açığa alındı, hakkında soruşturma başlatıldı. Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, "Söz konusu olaydan dolayı öğretmen hakkında yapılan incelemeden sonra soruşturma başlatıldı. Aynı zamanda soruşturmanın selameti için de açığa alındı" dedi. Bu arada, Cihad Ç.'nin, sosyal paylaşım sitesindeki gönderilerinin tümünü kaldırdığı görüldü. Kısa bir süre önce Konya'da, sosyal medya hesabından beden eğitimi dersinde eşofman giyen kız öğrencilerle ilgili tepki çeken mesajlar paylaşan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görevli felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, Milli Eğitim Bakanlığı'nca açığa alınmıştı. Harmancı, Twitter'daki hesabından beden eğitim derslerinde eşofman giyen öğrencilerin zina yaptığını ileri süren mesajlar yayımlamıştı.

 

Diğer Haberler