BAROMUZ

HUKUK CAMİAMIZIN BAŞI SAĞOLSUN. ANAYASA HUKUKÇUSU PROF.DR. EDROĞAN TEZİÇ VEFAT ETTİ.

görüntülenme
02/05/2017

HUKUK CAMİAMIZIN BAŞI SAĞOLSUN.
ANAYASA HUKUKÇUSU PROF.DR. EDROĞAN TEZİÇ VEFAT ETTİ.

Anayasa Hukuku Profesörü Erdoğan Teziç, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Prof.Dr Erdoğan Teziç 81 yaşındaydı.

Ülkemizin yetiştirdiği önemli hukukçulardan olan Prof. Dr. Erdoğan Teziç adını hukuk tarihimize altın harflerle yazdırmıştır.

İstanbul'da 1936 yılında doğan Erdoğan Teziç, 1955 yılında Galatasaray Lisesi'nden, 1959 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.
Paris Hukuk Fakültesi'nde doktorasını yapan Teziç, daha sonra mezun olduğu İÜ Hukuk Fakültesi'nde Dr. asistan, doçent ve Anayasa Hukuku profesörü olarak görev yaptı. Galatasaray Lisesi Müdürlüğü, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulunan Prof. Dr. Teziç, 1993-2000 yılları arasında da TBMM Başkanlığı Hukuk Danışmanlığı'nı yürüttü.

2000 yılında Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü görevine atandı. Paris Üniversitesi ile Rennes I Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olan Teziç'in Fransız Hükümeti Liyakat Nişanı ödülü de bulunuyor.

2003 yılında YÖK Başkanlığına atanan Teziç, görev süresinin dolmasıyla 2007 yılının Aralık ayında görevden ayrılmıştır.
Erdoğan Teziç sadece hukuk değil eğitimci yönüyle de gençleri yetiştirmek konusunda vermiş olduğu emek ve hizmetler yönüyle de saygıyla anılacaktır. Hukuk camiamızın başı sağ olsun.

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.
Adana Barosu Başkanlığı

Diğer Haberler