BAROMUZ

BAŞTA SEZEN AKSU OLMAK ÜZERE, SANATÇILARIMIZA YÖNELEN LİNÇ GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ

görüntülenme
07/03/2022

BAŞTA SEZEN AKSU OLMAK ÜZERE, SANATÇILARIMIZA YÖNELEN LİNÇ GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ

 19/01/2022

Sezen Aksu kaç kuşağın yüreğine dokunmuş; en zorlu, en yalnız yahut en mutlu anlarımızda eşsiz sesi ve şarkılarıyla yanımızda olmuş büyük bir değerdir.

 

Yıllar öncesine ait bir şarkının (ironik) sözleri üzerinden ülkenin en iyi, en üretken seslerinden biri daha sosyal medya üzerinden hedef gösterilerek, linç ediliyor olması üzücüdür.

 

Şarkılarıyla milyonların gönlünde taht kurmuş, hepimizin "Minik Serçesi" olmuş, büyük sanatçı Sezen Aksu’ya yönelik linç kültürünü elimizin tersiyle itiyoruz.

 

Sanatsal ifade özgürlüğü ve çeşitliliğini göz ardı ederek şarkı sözlerini en basit anlamına indirgemek, hoşgörüsüz ve sığ bir zihniyetin çarpıtma arayışıdır.

 

Sanatçılarımız sanatlarını icra ederken özgür olmalıdır. Şarkı sözlerini çarpıtan zihniyet bu ülkeye sadece kötülük yapmaktadır.

 

Sanatçılar ülkenin sesidir, nefesidir. Sanatçı toplumun melodik sesidir, umududur. Sezen Aksu da bu ülkenin gerçek bir değeridir.

Son günlerde başta Sezen Aksu olmak üzere, Tarkan ve Mustafa Sandal’a sosyal medya üzerinden yönelmiş olan linç girimini şiddetle kınıyoruz.

 

Sanatçılar, bu ülkenin yüz akıdır.

 

@semih gökayaz @miyesser ersalan önenli @erkan çetin @ilker mengü @duygu özgüven

@neval yurtdaş @ilker güzel

 #sezenaksuyalnızdeğildir

Diğer Haberler