BAROMUZ

BAROMUZDAN DİYARBAKIR’DA OTURMA EYLEMİ YAPARAK EVLATLARINI İSTEYEN ANNELER HAKKINDA AÇIKLAMA.

görüntülenme
27/09/2019

BAROMUZDAN DİYARBAKIR’DA OTURMA EYLEMİ YAPARAK EVLATLARINI İSTEYEN ANNELER HAKKINDA AÇIKLAMA.

BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK;

“ANNELERİN FERYADINI HERKES DUYMALIDIR”

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, Diyarbakır’da evlatlarının terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığı iddiası ile 21 gündür oturma eylemi yapan ve sayıları gün geçtikçe artan annelerin feryadının herkes tarafından duyulması ve dikkate alınması gerektiğini ifade etti.

Oturma eylemi yaparak evlatlarına kavuşmak isteyen tüm annelerin her geçen gün büyüyen bu feryadının sonuç vermesini arzuladığını vurgulayan Adana Barosu Başkanımız Av. Veli Küçük açıklamasında konuya ilişkin görüş ve düşüncelerini paylaştı.

“Her ne suretle olursa olsun, ister kandırılarak veya zorla, ister kendi isteği ile dağa çıkmış veya çıkarılmış çocuklarına kavuşmak isteyen annelerin bu eylemine her kesimin amasız, fakatsız, şartsız ve koşulsuz destek vermesi gerekmektedir.

Annelerin çocuklarına kavuşmalarını amaçlayan bu eyleme herkes bütün siyasi gayelerden uzak ve açık destek vermelidir. Çocuklarına kavuşmak isteyen annelerin bu eylemi gibi, uzun yıllardır kaybolan ya da kaybettirilen çocuklarının bulunmasını isteyen Cumartesi Annelerinin eylemlerinin de benzer nitelikte olduğu, yüreği yanan bu annelerin sesinin de duyulması gerektiği gibi Şehit Annelerinin de sesinin duyulması gerekmektedir.

Acıların yarıştırılmaması ve ayrıştırılmaması, ortak bir paydada ittifak sağlanarak umutla evlatlarını bekleyen tüm annelerin gözyaşlarının dindirilmesini bekliyoruz.

Toplumsal barış ve huzur ivedilikle sağlanmalıdır. Bunun için de uzun bir süredir akan kardeş kanının durması noktasında annelerin bu anlamlı eylemine tüm kesimler kulak vermeli, çocukların ana kucağına dönüşü noktasında oluşabilecek olumlu adımlarda da yaşanması muhtemel hukuki sorunların çözümüne yönelik daha önce çıkartılan 4959 sayılı Topluma Kazandırma Yasasının kapsamına uygun, hatta daha kavrayıcı düzenleme yürürlüğe konulmalıdır.

Tüm annelerin ‘SENİN ANNEN BENİM ANNEM’ ayrımı yapılmaksızın bu eylemlerine, insani ve vicdani taleplerine tüm kesimlerin destek vermesini ve bu eylemin kalıcı bir barışa vesile olmasını diliyoruz. Saygıyla sunarım.”

Diğer Haberler