BAROMUZ

BAROMUZDAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'IN ÇOCUKLARLA İLGİLİ SÖZLERİNE SERT TEPKİ

görüntülenme
11/12/2018

BAROMUZDAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'IN ÇOCUKLARLA İLGİLİ SÖZLERİNE SERT TEPKİ

BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK; "DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GÖREVDEN ALINMALIDIR”

Daha önce Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretleriyle bilinen Kadir Mısırlıoğlu'nu (Fesli Kadir) ziyaret etmesiyle gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş'ın dün Mardin'de sabah namazını kıldırdıktan sonra cemaate verdiği vaazında; 'Kuran ile olmayan çocuklar şeytan veya şeytani insanlarla beraber olur' açıklamasına Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, sert tepki gösterdi.

“BU TALİHSİZ AÇIKLAMA HALKI KİN VE NEFRETE İTMEKTEDİR”

"Kuran'ın olmadığı yer karanlık bir yerdir, Kuran'ın girmediği kalp karanlık bir kalptir, Kur-an'ın girmediği ev harabe bir evdir. O yüzden Kur'an her zaman bizimle beraber olmalıdır. Çünkü Rabbimiz buyuruyor ki 'Kim ki Kur-an'dan uzak yaşarsa, Kur-an'ı eline almazsa, kalbine zihnine koymazsa, yolunu Kuran'ın çizdiği sırat-ı müstakime çevirmezse biz onun için bir şeytan yaratırız. O şeytan sürekli onunla beraber olur. Kuran ile olmayan çocuklar şeytan veya şeytani insanlarla beraber olur. Her nerede Kur-an'dan bahsedilirse, Kur'an okunursa, orada bulunan insanların üzerine melekler kanatlarını gererler. Sürekli şekilde rahmet yağdırırlar. Tıpkı şimdi Rabbimizin rahmetinden, merhametinden istifade ettiğimiz gibi.

Çocuklara 7 yaşında girdiklerinde namaz kılmaları öğretilmeli. Önce doğru temel dini bilgileri yavaş yavaş öğretmeye başlayacağız. Bu şekilde çocuklarımızın şahsiyet kazanmalarına vesile olacağız. Karakterlerini kazanırken, Müslüman bir şahsiyet olma özelliğine sahip olacak çocuklarımız.'' ifadelerini kullanmıştır.

Bu yaşanan son rezalet durumdan, çağ dışı ve karanlık zihniyetlerden, çocuklarımızı ve geleceğimizi korumak hepimizin görevidir.

Diyanet İşleri Başkanın, Kur'an ile olmayan çetin çocukların şeytanla beraber olduğu şeklindeki açıklaması talihsizdir. Bu, alenen halkı kin ve nefrete sevk etmektir. Halkın bir kısmını inanç ve düşüncelerinden dolayı aşağılamaktır. Oysa ki güzel dinimiz bütünleştiricidir, birleştiricidir, insafa ve vicdana davet edicidir.

Diyanet İşleri Başkanını bu skandal bilgiler ve açıklamalardan dolayı toplumdan özür dilemeli, yetki ve görev makamındakiler tarafından derhal görevden alınmalıdır.”

Diğer Haberler