BAROMUZ

BAROMUZDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96.YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

görüntülenme
29/08/2018

BAROMUZDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96.YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK; 
"ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK ATEŞİ ASLA SÖNMEYECEK"

30.08.2018

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yıl dönümünde yazılı kutlama mesajı yayımladı.

Av. Küçük, ulusumuzun emperyalist güçlere karşı verdiği destansı mücadelenin 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in Başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin (Büyük Taarruzun) şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından ve altın sayfalarından birisi olduğunu söyledi.

Av. Küçük, mesajında; "Türkiye’yi yeniden işgal yıllarının o boğucu karanlığına sokmaya çalışanlara, verilecek en güzel cevap, 96 yıl önce Atatürk’ün önderliğinde emperyalizme karşı kazanılan “Büyük Zaferi” yani bağımsızlık savaşını, yeniden hatırlatmaktır" ifadelerine yer verdi.

Türkiye Cumhuriyetine ve ülkemizin bölünmezliğine ve bütünlüğüne yönelik saldırıların dün olduğu gibi bugün de devam ettiğine vurgu yapan Av. Küçük, "Onların karşısında duracak en önemli güç ise Atatürk ilke ve devrimleri ile Cumhuriyetimizin kazanımlarıdır.

Bizlere emanet edilen kutsal miras olan Türkiye Cumhuriyetine sonuna kadar sahip çıkacağız. 
Büyük Önderimizin öngördüğü çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet’in bizlere sunduğu demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemeli, hukuk devleti, insan hakları ve demokratikleşme alanındaki eksiklerimizi gidermeliyiz.

Bu konudaki başarımız, aydınlık yarınların kurulabilmesi, yurttaşlarımıza daha iyi olanakların sunulabilmesinin de yolunu açacaktır.

Hukuk devletinin, katılımcı demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün savunucuları, uygulayıcıları, Adana Barosu mensupları olarak, Ulusumuzun ve Adanalıların bu büyük bayramını en içten duygularla kutluyor, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve eylem arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyorum." dedi.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, şu sözleriyle açıklamasını sona erdirdi: "Tam bağımsızlık elbette, siyaset, maliye, iktisat, adalet, askerlik, kültür gibi her alanda tam özgürlük demektir. Bu saydıklarımın herhangi birinde bağımsızlıktan yoksunluk, ulusun ve ülkenin gerçek anlamıyla bütün bağımsızlığından yoksun olması demektir. Kamuoyuna, saygıyla sunarım"

Diğer Haberler