BAROMUZ

BAROMUZDAN 30 AĞUSTOS CUMA HUTBESİNDE ÜLKEMİZİN KURUCUSU BÜYÜK ÖNDERİMİZ ATATÜRK’ÜN ANILMAMASINA SERT TEPKİ

görüntülenme
24/09/2019

BAROMUZDAN 30 AĞUSTOS CUMA HUTBESİNDE ÜLKEMİZİN KURUCUSU BÜYÜK ÖNDERİMİZ ATATÜRK’ÜN ANILMAMASINA SERT TEPKİ

BARO BAŞKANIMIZ AV.VELİ KÜÇÜK;

“DİYANETİN ATATÜRKLE ALIP VEREMEDİĞİ NEDİR!”

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 30 Ağustos Cuma hutbesinde zaferden ve vatan bütünlüğünden bahsedilirken, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmamasına sert tepki gösterdi.

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, açıklamasında konuya ilişkin görüş ve düşüncelerini paylaştı.

Atatürk’ün Ulusumuzun istiklalinin sembolü, topyekun dayanışmasının adı olan Kurtuluş Savaşı’na liderlik ederek milletin gönlünde en kıymetli yere sahip olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz yıllarda da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve 10 Kasım’a denk gelen haftalarda Cuma hutbelerinde Atatürk’e yer verilmediğini hatırlattı.

“DİYANETİN ATATÜRK İLE ALIP VEREMEDİĞİ NEDİR!”

Cuma hutbelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adının geçmemesini saygısızlık olarak niteledi.
Başkanımız Av. Veli Küçük, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Diyanet 30 Ağustos'ta ne büyük Atatürk'ü ne de şanlı ordumuzu anmadı, milli değerlerine saygı göstermedi. Ama Diyanet İşleri Başkanı “Keşke Kurtuluş Savaşında Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif’e küfür eden birini resmî kisveyle ziyaret edebilme cüreti göstermişti.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece bizim değil 81 milyon yurttaşımızın gönlünde yer etmiş bir dünya lideridir. Bu ülkenin kurucusu olmasının yanı sıra dinimiz doğru öğrenilsin, iyi öğrenilsin, herkes tarafından öğrenilsin diye Diyanet İşlerini kurmuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Atatürk’ü yok sayan, ona bir Fatiha’yı çok görmeleri asla kabul edilemez.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusunu anmak ilk önce vicdani göreviniz olmalıdır. Bu anlayış milletinden kopuk, kopmuş bir zihniyettir. Ne yaparsanız yapın Büyük önderimiz Atatürk’ü bu milletin gönlünden asla silemezsiniz.”

Diğer Haberler