BAROMUZ

BAROMUZDAN 10 KASIM’DA ATATÜRK’E VE CUMHURİYETE HAKARETLERİYLE BİLİNEN MISIRLIOĞLU’NU ZİYARETE SERT TEPKİ.

görüntülenme
13/11/2018

BAROMUZDAN 10 KASIM’DA ATATÜRK’E VE CUMHURİYETE HAKARETLERİYLE BİLİNEN MISIRLIOĞLU’NU ZİYARETE SERT TEPKİ.

BAŞKANIMIZ AV.VELİ KÜÇÜK; “DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Yazar Kadir Mısıroğlu'na ziyaretini sert bir şekilde eleştirdi.

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, yaptığı açıklamada; “Diyanet İşleri Başkanı, 10 Kasım’ın 80. yılında gidecek başka yer mi bulamadı ki, bir Atatürk ve Cumhuriyet düşmanını ziyaret ediyor. Bu tam olarak saygısızlık ve akıl tutulmasıdır. Derhal istifa etmelidir”diye konuştu.

Açıklamasında;”Dün 10 Kasım’dı. Atatürk'e saygıların sunulduğu, Atatürk'ün Anıtkabir'de ziyaret edildiği, meydanlarda Atatürk anıtlarının önüne çelenk konulduğu, Atatürk'ün anıldığı günde bir kişi farklı bir ziyaret yapmış. O kişi Atatürk'ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın başındaki Ali Erbaş, fesli Kadir Mısırlıoğlu’nu ziyaret etti. Atatürk, dinimiz doğru öğrenilsin, iyi öğrenilsin, herkes tarafından öğrenilsin diye Diyanet İşlerini kurdu.

Diyanet İşleri Başkanı‘nın şahsi hislerine karışamayız. Ancak bunları görevinden ayrı tutması şartıyla...

“Keşke Kurtuluş Savaşında Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif’e küfür eden birini resmî kisveyle ziyareti tam olarak sorumsuzca bir eylemdir.

Ali Erbaş’ın Atatürk düşmanları ile pek bir içli dışlı olması asla kabul edilemez.

Ali Erbaş istifa etmedikçe Diyanet’in meşruluğu yok hükmündedir” dedi.

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, Cuma Hutbesi’nde Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümü olan 10 Kasım’a yer vermeyen Diyanet’e ayrıca tepki gösterdi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN “ , kurucusunu da anmak ilk önce vicdani görevin olmalıdır.”diye konuştu

Diğer Haberler