BAROMUZ

BAROMUZ ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN 103.YILINI KUTLADI.

görüntülenme
28/06/2018

BAROMUZ ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN 103.YILINI KUTLADI.

BAŞKANIMIZ AV.VELİ KÜÇÜK;
“18 MART; EMPERYALİZME KARŞI DİRENİŞİN VE YENİDEN DOĞUŞUN DESTANIDIR”

18.03.2018

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, Çanakkale kahramanlarının aynı amaçta, idealde, davada buluşmuş kahraman bir nesil olduğunu bildirdi.

Çanakkale zaferinin, adil olmanın, zulme karşı direnmenin, haksızlıkla mücadele etmenin ve sonunda zafere ulaşmanın bir abidesi olduğuna işaret eden Av. Küçük,“18 Mart 1915, inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir. Bu tarihte, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için çok güç şartlar altında verilmiş olan bu mücadele ile dünya tarihinde eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı yazılmıştır.

Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, çok büyük fedakarlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasını hazırlayan Çanakkale Zaferi, bizim tarihimizin önemli savaşlarından biri olmuştur.

Çanakkale Zaferi emperyalizme indirilmiş bir darbedir ve bu ruh her zaman yaşatılmalıdır.”diye konuştu.

Çanakkale Zaferinin dünyaya Atatürk gibi dahi bir lideri hediye ettiğini ifade eden Av. Küçük, “Bu zafer; evlatlarını, kocalarını, düğüne gönderir gibi cepheye gönderen anaların, babaların, eşlerin zaferidir.

İngiliz Aspinall Oglander isimli General'in, İngilizlerin Gelibolu Seferi'nin resmi tarihinde

'Türk askerlerinin savaş ve dövüş hususunda sahip bulunduğu niteliğin önceden fark edilmemiş olması, İngilizler için felaket olmuştur. Türk askerinin ne yaman muharip olduğunu İngilizler, kendileriyle dövüştükten sonra acı tecrübe ile anlamışlardır'. sözünü hatırlatırım” şeklinde konuştu.

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, sözlerini şöyle tamamladı; “Adana Barosu olarak, şehitlerimizin omuzlarımızdaki sorumluluğuyla, kahramanların ruhumuzdaki onuruyla onlara layık olmak için çalışıyoruz.

Özgürlük için toprağa düşenlerin ruhlarını şad olsun, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu cephede korkusuzca mücadele eden kahramanları zaferin 103. yılında saygıyla anıyor, kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim."

Diğer Haberler