BAROMUZ

BARO BAŞKANIMZ AV. VELİ KÜÇÜK: “SAVCI KİRAZ, YARGI ŞEHİDİMİZDİR”

görüntülenme
31/03/2017

KATLEDİLEN İSTANBUL CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ’I ÖLÜMÜNÜN 2.YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ.

BARO BAŞKANIMZ AV. VELİ KÜÇÜK: “SAVCI KİRAZ, YARGI ŞEHİDİMİZDİR”

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul Adalet Sarayı'nda 31 Mart 2015 tarihinde öldürülmesinin ikinci yıldönümünde Adana Baro Başkanı Avukat Veli Küçük, olayı bir kez daha lanetledi ve protesto etti.

Av. Küçük, Türkiye'nin en büyük adliyesinde meydana gelen bu olayın adliye binalarında dahi güvenlik zafiyetini yaşandığını anımsatarak, devletin cumhuriyet savcısını koruyamamasının vahim bir sonuç doğurduğunu kaydetti.

Hukukçular olarak teröre ve şiddet olaylarının her türlüsüne karşı olduklarını belirten Av. Küçük, "Hiçbir ideoloji, hiçbir eylem insan canından, insanın yaşam hakkında daha üstün değildir. Cumhuriyet Savcımızın katledilmesinin Türkiye’de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme ve onlara gözdağı verme girişimidir. Bu olay alçakça işlenmiş bir terör saldırısının sonucudur. Menfur saldırıda hayatını kaybeden savcı M. Selim Kiraz’ı bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum. Kendisi yargı camiamızın ölümsüz bir şehididir.” şeklinde konuştu.

Menfur saldırının, şehit olan Cumhuriyet Savcısının şahsında Türkiye'de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inan tüm insanları, doğrudan yargıyı sindirme ve onlara gözdağı verme girişimi olduğunu söyleyen Av. Küçük, “Terörün inancı ve felsefesi olmaz. Bir insanlık suçu olan terörle ulaşılmak istenen kaos ortamının engellenmesinin ve ortadan kaldırılmasının en önemli aracı her zaman olduğu gibi yine hukuk olacaktır. “ dedi.

Diğer Haberler