BAROMUZ

BARO BAŞKANIMIZ AV.VELİ KÜÇÜK: "BARIŞIN SESİ HER ZAMAN SAVAŞTAN GÜÇLÜ OLMALIDIR"

görüntülenme
06/09/2017

ADANA BAROSUNDAN, 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI.

BARO BAŞKANIMIZ AV.VELİ KÜÇÜK: "BARIŞIN SESİ HER ZAMAN SAVAŞTAN GÜÇLÜ OLMALIDIR"

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, 1 Eylül Dünya Barış Günü için bir mesaj yayınladı.

Av. Küçük, 1 Eylül Dünya Barış Günü mesajında, "'Yurtta sulh cihanda sulh' sözünün değerini bugün bir kez daha anlıyoruz" dedi.

Av. Küçük, barışın ancak adalet temeli üzerine yükseleceğini, avukatların da sadece adaletin sağlayıcıları değil, barışın da koruyucuları olduğunu ifade etti.

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, şunları söyledi:

"Adana Barosu olarak ; 1 Eylül Dünya Barış Günününde, barışın ,milletleri refah ve mutluluğa eriştiren en temel yol olduğuna inanıyoruz.

Barışın yüceltildiği bir dünyada yaşamak adına savaşı lanetliyoruz. Savaş çığırtkanlarının sesinden daha kötüsünün, barışı isteyenlerin kayıtsızlığı olduğunu biliyoruz ve bu nedenle barış çağrımızı her zaman tekrar ediyoruz.

Myanmar ordusunun başlattığı operasyonlar neticesinde aralarında onlarca kadın ve çocuğun da bulunduğu en az 2 ila 3 bin kişinin katledildiği ifade edilirken; Suriye’de, Yemen'de, Arakan'da Afganistan ve Gazze’de ve dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın ,katliam ve zulümler son bulsun dileğimizi bugün bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz.

Tek dileğimiz ise; Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi "Yurtta Barış, Cihanda Barış."dır.

Dünya Barış Günü vesilesiyle ülkemiz, komşularımız, mazlum milletler ve insanlık için bütün dünyaya kalıcı barış diliyoruz."

 

Diğer Haberler