BAROMUZ

BARO BAŞKANIMIZ AV. KÜÇÜK: "BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ YARGI POLİSE GÜVENİ DE ARTIRIR"

görüntülenme
10/04/2017

ADANA BAROSU “10 NİSAN POLİS GÜNÜNÜ” KUTLADI.

BARO BAŞKANIMIZ AV. KÜÇÜK: "BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ YARGI POLİSE GÜVENİ DE ARTIRIR"

 

10.04.2017

Mesajında tüm polis teşkilatının gününü kutlayan Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, hukukun, adaletin toplumu kuşattığı yarınlar temennisinde bulundu.

08.04.2016 (Cumartesi) günü Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu’nun konvoyunda Mersin, Aydıncık, Glindire Mağarası civarında yağmurdan kayganlaşan zeminden kaynaklı trafik kazasından duyduğu üzüntüyü belirten Baro Başkanımız Av.Veli Küçük, yaralı 9 polisimize acil şifalar diledi.

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, 10 Nisan 1845 tarihinin Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir tarih olduğunu belirterek, "Çünkü bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilat; 10 Nisan 1845'ten itibaren polis adı altında hayata geçmiş ve Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edilmiştir. 172 yıl önce, yurttaşlarımızın esenliği ve güvenliğini sağlamak amacıyla kurulan Polis Teşkilatımız, kamu düzeninin sağlanması huzur ve barış ortamına hizmet etmektedir.

Geçirdiğimiz zor günlerde fedakârca mücadele eden, vatanımızın ve ulusumuzun güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin daha da çok çalışan, bu görev bilinciyle hareket eden tüm Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun" dedi.

Av. Küçük, hukuka olan güvenin sarılmasının aslında polise olan güvenin sarsılması demek olduğuna vurgu yaptı. “Bağımsız ve tarafsız bir Yargıda polisin emniyet ve güven'' olduğunu kaydeden Av. Küçük, "Bir toplumda Yargıya olan güven artıyorsa polise olan güven de artıyor demektir. Ancak Yargıya olan güven azalıyorsa yine buna bağlı olarak polis de artık emniyetin ve güvenin değil korku ve endişenin kaynağı haline geliyor demektir. Polis, huzurun, hukukun, adaletin ve güvenin tesis edilmesine hizmet eder. Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın, Polis Haftasını ve 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, görevi başında şehit düşen; aramızdan ayrılan güvenlik mensuplarımıza rahmet, gazi olanlara ve görevleri başında olan personele sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

 

Diğer Haberler