BAROMUZ

ADANA BAROSUNDAN DÜZİÇİ BELEDİYE BAŞKANININ ‘HAYIR’CIYIM DEMEK ŞEREFSİZLİKTİR” İFADELERİNE SERT TEPKİ.

görüntülenme
18/04/2017

ADANA BAROSUNDAN DÜZİÇİ BELEDİYE BAŞKANININ ‘HAYIR’CIYIM DEMEK ŞEREFSİZLİKTİR” İFADELERİNE SERT TEPKİ.

BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK:

“İSTİFA ETMELİ VE DERHAL GÖREVDEN ALINMALIDIR.”

“BELEDİYE BAŞKANINA O ÇİRKİN SÖZLERİ AYNEN İADE EDİYORUZ”

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Gaziantep’te ‘Evet’  etkinliğine katılan siyasi iktidar mensubu Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı’nın, kendileri döneminde işe girip “hayır” oyu kullanacaklar için sarf ettiği , “Hem ekmeğini yiyip, hem hastaneye gidip, ondan sonra da ‘Hayır’cıyım demek şerefsizliktir” ifadelerine sert tepki gösterdi.

Ökkeş Namlı’nın “Oy vermiyorsa, AK Parti’nin ekmeğini yiyorsa, haram zehir zıkkım olsun. Seçimden sonra hiç zannetmeyin ki, hayır diyenleri, ilçe başkanımız burada, milletvekillerimiz burada, sizlerin çoluk çocuğu dururken, onları orada koyarsan namerdim. Sözünü dinlemeyenlerin ya “FETÖ”cü ya da “Apocu” olduğunu iddia eden Namlı, “İŞKUR’dan girmiş ‘Hayır’a çalışıyormuş. Çalışamazsın kardeşim! “Ben bunu konuşmazsan Ökkeş Namlı işi biraz gevşetti derler” şeklinde sözlerinin çirkin ve yakışıksız  olduğunu ifade eden Adana Baro Başkanı Avukat Veli Küçük, şunları söyledi:

“Ökkeş Namlı halktan ve yurttaşlardan derhal özür dilemeli,  üyesi bulunduğu partiden ihraç edilmelidir.  Hayır oyu da Evet oyu kadar değerlidir. Hiçbir kişi ya da kurumun yöneticileri kim olursa olsun insana hakaret eder tarzda konuşmamalı. Kimseyi işten atarım şeklinde korkutmamalıdır. Katılımcı demokrasiyi, yurttaşın seçim ve tercih hakkını özümsemeyen, içselleştirmeyen ve saygı duymayan, Cumhurbaşkanına ve siyasi iktidara yaranmak adına söylemi tehdit ve hakaret boyutuna kadar götüren sakat anlayışı asla kabul edilemez. İçeriğinde suç unsuru bulunan bu tavır ve sözlerle ile ilgili yasal işlem ve suç duyurusu yapacağız. Seçimle işbaşına gelen bir belediye başkanına o çirkin sözlerini aynen iade ediyoruz.”

 

Diğer Haberler