BAROMUZ

ADANA BAROSUNDAN BAYRAM MESAJI

görüntülenme
03/07/2017

ADANA BAROSUNDAN BAYRAM MESAJI

“HER GÜNÜMÜZ BAYRAM OLSUN”

“BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN”

28.06.2017

Adana Barosu Başkanlığı tarafından, Ramazan Bayramı için kutlama mesajı yayınlandı.

Yapılan açıklamada, barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen bayramların, insanların huzur bulduğu, sevinç duyduğu, umutlarının canlandığı, sıkıntı ve kaygılarından uzaklaştığı özel günler olduğuna işaret edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bayramlar huzurdur, umuttur, barıştır, geleceğe taşınan hayallerdir. İnsanların kırgınlıkları bir yana bırakıp kucaklaşmasıdır.

Yüreklerimizi bir kez daha sevgi, dostluk ve dayanışma hisleriyle dolduran Ramazan Bayramının mutluluğunu yaşıyoruz.

Bizlere bu güzel vatanı emanet eden başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, eylem arkadaşlarını, şehitlerimizi saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.

Cumhuriyetimizi tüm kazanımlarıyla yaşattığımız, kendimize güvendiğimiz, Devlet ve toplum olarak sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz, kan ve göz yaşının olmadığı, savaşların; terörün sonlandırıldığı, şehitlerimizin gelmediği bayramları yaşamak istiyoruz.

Birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği, insanlarımızın sağlık, eğitim, adalet ve gelir dağılımından eşit bir şekilde yararlandığı bir ülke istiyoruz.

Ülkemizi geleceğe güçlü biçimde taşıyabilecek akılcı, tutarlı ve öngörülü politikalar ve uygulamalar istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yargı camiamızın ve ulusumuzun Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutlar, sevdikleriyle bir arada, sağlık, huzur ve mutluluk dolu nice bayramlar geçirmelerini diliyoruz.

Tüm insanlığın geleceği barış olsun, huzur olsun, hukuk olsun, daha adil bir dünya olsun, kısaca her günümüz bayram olsun. Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun. Saygılarımızla.

ADANA BAROSU BAŞKANLIĞI

Diğer Haberler