BAROMUZ

ADANA BAROSU 8 MAYIS YUNUS EMRE’Yİ ANMA HAFTASI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI. AV. VELİ KÜÇÜK: “BUGÜN YUNUS'U ANLAMAYA DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

görüntülenme
08/05/2017

ADANA BAROSU 8 MAYIS YUNUS EMRE’Yİ ANMA HAFTASI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI.
AV. VELİ KÜÇÜK: “BUGÜN YUNUS'U ANLAMAYA DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”
07.05.2017
Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 8 Mayıs Yunus Emre’yi Anma haftası nedeniyle mesaj yayınlandı.
Av. Küçük, iyiyi, güzeli ve doğruyu arayan, insanlığın evrensel mücadelesine katkı sunan Yunus Emre'nin yaklaşık 750 yıl önce sevgi, muhabbet, dostluk, hoşgörü, kardeşlik sözlerinin bugün bile dünyayı barış içinde yaşatmaya yeteceğini ifade etti.
Yunus Emre'yi daha iyi anlamak için fikirlerini gelecek nesillere aktarılması gerektiğinin altını çizen Av. Küçük, “Yunus Emre insanları asil, garip, zengin, fakir, din vs. hiçbir fark gözetmeksizin eşit şekilde saymıştır. Yunus Emre'nin eşsiz sevgi, kardeşlik, hoşgörü sözlerini 1 gün için değil her zaman yüreğimizde hissetmeliyiz. Yunus’u anlamaya bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” dedi.
Yunus Emre'nin sevginin, kardeşliğin ve hoşgörünün yüceliğini yalın dizelerle anlattığını ifade eden Av. Küçük, yüzlerce yıl önce insanları barışın egemen olduğu, yaşanabilir bir dünyanın vazgeçilmez değerleri olan sevgi ve hoşgörüye çağırdığını vurguladı.

Yunus Emre'nin, düşünceleri ve şiirlerindeki evrensel iletileriyle günümüze ulaştığını, evrensel boyutta kabul gördüğünü belirten Av. Küçük, “ İyiyi, doğruyu ve güzeli arayan toplumların her zaman barış içinde yaşayacağına inandım. Yunus Emre'nin de en yalın ve etkileyici biçimde dile getirdiği barış ve sevgi iletilerini anlamaya çağırıyor, barış dolu bir dünyada kardeşçe yaşamayı diliyorum" dedi.
Av. Küçük, Yunus Emre'nin 'GELİN TANIŞ OLALIM, İŞİ KOLAY KILALIM, SEVELİM SEVİLELİM, BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ' sözleriyle açıklamasına son verdi.

Diğer Haberler