BAROMUZ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLUYORUZ

görüntülenme
19/09/2018

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLUYORUZ

19.09.2018

 

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ‘mareşal' rütbesi ve ‘gazi' unvanının verilişinin 97.Yıldönümü ve Gaziler Günü Kutlu Olsun.

 

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, devletimizin bekası ve milletimizin birliği uğruna canlarını ortaya koyan ve gazilik rütbesine yükselen kahramanları şükran ve minnetle anıyorum.

 

Ülkemizde gazilere sunulan imkanlar ülkemiz ekonomik koşullarının çok altındadır. Bunlar bütçeye çok yük getirecek konular değildir. Olsa dahi şehit yakınlarımıza ve gazilerimize yapılacak harcamanın hesabı yapılmamalıdır. Şehit ve gazilerimiz için ne yapılsa azdır.

Yunanistanlı gaziler 1500 dolar, Kanadalı gaziler 1200 dolar, ABD ve Avustralyalı gaziler ise 3 bin dolar maaş alırken, ülkemiz de durum çok alt seviyelerdedir. Gazilerimizin maaş ve sosyal hakları iyileştirilmelidir.

 

"AYRIMA SON VERİLMELİDİR"

 

Gazilerimizin arasında büyük ayrımcılık yapıldığını görmekteyiz.  Kore ve Kıbrıs gazilerimizin Şeref aylıklarında sosyal adaleti ortadan kaldıran, ayrım yaratan ve 15 Temmuz Gazisi ile terör gazisini ayıran zihniyet ortadan kaldırılmalıdır.

 

 

Gazilerimiz, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, milli birlik ve beraberliğimizin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin onurlu birer sembolleridir. Onların gösterdiği fedakarlık ve kahramanlıklar, bizlerin hafızasından asla silinmeyecektir.

 

Gazi ve şehit ailelerinin toplum içinde hak ettikleri itibara sahip olmalarını sağlayıcı ve toplumsal farkındalığı arttırıcı bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılmalıdır. "

 

“MİNNETLE ANIYORUZ”

 

Av. Küçük, sözlerini şöyle tamamladı:

 

“Bizler Adana Barosu olarak her daim Gazilerimizin ve Şehit yakınlarımızın büyük bir vefa duygusu içinde yanında olmaya devam edeceğimizi ifade ederken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Şehitlerimizi Gazilerimizi minnetle anıyor, hayatta olan Gazilerimizi ise saygı ile selamlıyor şükranlarımızı sunuyoruz...”

Diğer Haberler