BAROMUZ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN 105. YILINI KUTLUYORUZ

görüntülenme
17/04/2020

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN 105. YILINI KUTLUYORUZ

“BU ZAFER; İNANÇ, AZİM VE KAHRAMANLIK DESTANIDIR”

Çanakkale Savaşı, 1.Dünya savaşından yenik çıkmış, topraklarını kaybetmiş, anavatanı işgale uğramış bir milletinin mucizevi direnci sonunda, küllerinden yeniden doğduğu en önemli zaferdir.

Çanakkale Zaferi emperyalizme indirilmiş büyük bir darbedir.

Çanakkale zaferi, adil olmanın, zulme karşı direnmenin, haksızlıkla mücadele etmenin ve sonunda zafere ulaşmanın bir abidesidir.

Tüm dünya ulusları da Çanakkale’de bir ülkenin direnme gücünü, azmini, cesaretini ve şefkatini görmüş ve takdir etmiştir.

Çanakkale Zaferi ayrıca dünyaya Atatürk gibi dahi bir lideri hediye etmiştir.

Ülkemiz, şehitlerimizin sayesinde bugün dimdik ayaktadır. Onların kahramanlık ve cesaretinden aldığı güçle, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, ulusal değerlerimizi ve Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyarak aydınlık, güneşli yarınlara doğru kararlılıkla yürümektedir.

Güzel ülkemizde, artık teferruatlarla, suni ayrışmalarla, kutuplaşmalarla, boş tartışmalarla zaman kaybetmek yerine, yeniden ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma kararlılığını ortaya koymalıyız.

Adana Barosu olarak, şehitlerimizin omuzlarımızdaki sorumluluğuyla, kahramanların ruhumuzdaki onuruyla onlara layık olmak için çalışıyoruz.

Özgürlük için toprağa düşenlerin ruhlarını şad olsun, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu cephede korkusuzca mücadele eden kahramanlarımızı zaferin 105. Yılında rahmet, özlem ve saygıyla anıyoruz.

ATATÜRK'ÜN 1934'DE ANZAK ANNELERE YAZDIĞI MEKTUP:

“Bu memleketin topraklarında kanlarını döken kahramanlar! Burada, dost bir vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz.

Sizler, Mehmetçiklerle yan yana koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır.

Huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”

Diğer Haberler