BARODAN HABERLER

ZONGULDAK BAROSU ÜYESİ MESLEKTAŞLARIMIZA YÖNELİK SALDIRIYI KINIYORUZ

123 görüntülenme
25/06/2024
ZONGULDAK BAROSU ÜYESİ MESLEKTAŞLARIMIZA YÖNELİK SALDIRIYI KINIYORUZ

ZONGULDAK BAROSU ÜYESİ MESLEKTAŞLARIMIZA YÖNELİK SALDIRIYI KINIYORUZ

24 Haziran 2024 tarihinde Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Av. Ayşegül Özcan ve Av. Beyza Nur Özmekik'in ofislerine nafaka borcuyla ilgili görüşmeye giden bir şahıs, meslektaşlarımıza yönelik sözlü saldırıda bulunmuş, ardından benzin dökerek kendini ve meslektaşlarımızı yakmaya kalkışmıştır. Kolluk kuvvetlerinin müdahalesine rağmen meslektaşlarımıza saldırma girişimine devam eden şahıs hıncını alamayarak meslektaşlarımızın ofisine zarar vermiştir.

Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonrasında şahıs tutuklanmıştır.

Bugüne kadar Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde görevlerini yerine getirirken meslektaşlarımız saldırılara maruz kalarak yaralanmış veya hayatını kaybetmiştir. Meslektaşlarımıza yönelik bu kin dolu saldırıların devam etmesi kabul edilemez. Bizler meslektaşlarımıza yönelik sözlü ve fiziki saldırıların son bulması için mücadele veriyor ve vermeye devam edeceğiz.

Mesleğimize ve onun savunucuları olan bizlere yönelen bu tür saldırıları kınıyor ve Zonguldak Barosu üyesi meslektaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelen bu tür saldırıların bir an önce önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz. Artık yeter! Bu son olsun!

Diğer Haberler