BARODAN HABERLER

TBMM Adalet Komisyonu’na sunulan Kat Mülkiyeti Kanununa tabi binalarda bulunan mesken nitelikli bağımsız bölümlerdeki avukat bürolarının açılmasına yönelik teklif oybirliğiyle kabul edilmiştir.

890 görüntülenme
27/03/2013
TBMM Adalet Komisyonu’na sunulan Kat Mülkiyeti Kanununa tabi  binalarda  bulunan mesken nitelikli bağımsız  bölümlerdeki avukat bürolarının açılmasına yönelik    teklif oybirliğiyle kabul edilmiştir.
Kat Mülkiyeti Kanununa tabi binalarda bulunan mesken nitelikli bağımsız bölümlerdeki avukat bürolarıyla ilgili olarak daha önce 6111 sayılı Kanunun 194.maddesi ile Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 24.maddesine eklenen 3.fıkra ile 25.02.2013 tarihine kadar geçici olarak çözülen soruna kalıcı çözüm bulunması amacıyla hazırlanan kanun teklifi önerisi T.C.Sayın Adalet Bakanı ile Adalet ve Kalkınma Partisi TBMM Sayın Grup Başkan Vekilliği'ne 09.01.2013 tarihinde sunulmuş idi. TBMM Adalet Komisyonu'nun bugün yapılan ve Türkiye Barolar Birliği temsilcisinin de katıldığı toplantıda teklif oybirliği ile kabul edilmiştir.
Diğer Haberler