BARODAN HABERLER

TBB BAŞKANI Av. ERİNÇ SAĞKAN ve BARO BAŞKANLARININ KATILDIĞI TÖRENLE HATAY BAROSU HİZMET BİNASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

205 görüntülenme
26/09/2023
TBB BAŞKANI Av. ERİNÇ SAĞKAN ve BARO BAŞKANLARININ KATILDIĞI TÖRENLE HATAY BAROSU HİZMET BİNASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TBB BAŞKANI Av. ERİNÇ SAĞKAN ve BARO BAŞKANLARININ KATILDIĞI TÖRENLE HATAY BAROSU HİZMET BİNASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 6 Şubat depremlerinde yıkılan Hatay’da, meslektaşlarımız 7 ay sonra 64 çalışma biriminin yer aldığı hizmet binasına kavuştu.  Baro Hizmet binasının açılışı Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Erinç Sağkan ve Baro başkanlarının katıldığı törenle 25 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirildi.   Hatay Adalet Sarayı karşısında yer alan hizmet binasının açılış törenine, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Erinç Sağkan,  Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Hatay Baro Başkanı Av. Cihat Açıkalın, Ankara Barosu Başkanı Av. Mustafa Köroğlu, Kastamonu Barosu Başkanı Av.Özgür Demir, Mersin Barosu Başkanı Av. Gazi Özdemir, TBB Başkan Yardımcısı Av. Ercan Demir, Genel Sekreter Av. Veli Küçük, Sayman Av. Gökhan Bozkurt, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Abdülbaki Çelebi, Av. Ramazan Erhan Toprak, meslektaşlarımız, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yurttaşlar katıldı.   TBB Başkanı Sağkan açılışta yaptığı konuşmada; Baroların tamamının 7 Şubat’tan itibaren Hatay’da olduğunu söyleyerek, “Bundan sonra da Türkiye Barolar Birliği ile birlikte, Hatay eski Hatay oluncaya kadar burada desteklerini sunmaya devam edecekler” dedi.  Hatay Barosu Başkanı Av. Cihat Açıkalın, açılışta yaptığı konuşmada, 6 Şubat’ta yaşanan felaketin boyutlarını anlatarak, TBB’nin ve Baroların depremde sadece avukatlara değil, Hatay halkına da kucak açtığını kaydetti.  

Av.GÖKAYAZ; “DAYANIŞMA YAŞATIR” 

Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, törende yaptığı konuşmada, büyük bir acının yaşandığı Hatay’da mesleki dayanışma ruhuna dikkat çekti. Av. Gökayaz, “Deprem felaketinin ardından Türkiye Barolar Birliği’nin öncülüğünde 81 baromuz anında harekete geçerek, depremden ağır hasar gören bütün illerdeki yurttaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması için seferber olduk. Tüm imkansızlıklara rağmen TBB ve Barolarımız, meslektaşlarımızı ve yurttaşlarımızı kucaklayarak büyük dayanışma ruhuyla çalıştık. Bugün de Hatay’da, meslektaşlarımızı mesleki faaliyetlerini daha iyi şartlarda yürütebilecekleri bir binanın açılışını yapıyoruz. Bu bina, adalet arayışında olan her yurttaşa hizmet verecek; hak, hukuk ve adalet arayışının merkezi olacaktır. “Dayanışma yaşatır” diyerek meslektaşlarımızın yaralarını hep berber sarmaya devam ediyoruz. Zor zamanlarımızda dayanışma sergileyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Erinç Sağkan ve Baro başkanlarıyla beraber Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol'u da makamında ziyaret ettiler.

Diğer Haberler