BARODAN HABERLER

STAJ DÖNEMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 18 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTILAR

258 görüntülenme
17/11/2022
STAJ DÖNEMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 18 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTILAR

STAJ DÖNEMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 18 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTILAR

Avukatlık stajlarını başarıyla tamamlayan 18 meslektaşımız avukatlık yeminlerini ederek Adana Barosu ailesine katıldılar. Meslek yeminin ardından avukatlık ruhsatlarını Başkanımız Av. Semih Gökayaz’ın elinden alan meslektaşlarımıza, cübbeleri, stajlarını yaptıkları büro avukatları tarafından giydirildi.

Adana Adliyesi Adana Barosu Avukatlar Salonu’muzda düzenlenen tören, Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Mengü, Saymanımız Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Nevzat Elçi, Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan, Av. Timur Ortatepe, Av. İlker Güzel, Av. Neval Yurtdaş, Av. Esem Yiğit, Av. Ayça Kara Sığırcı, CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, meslektaşlarımız, aileler ve misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.

Ruhsat törenimizde konuşma yapan Baro Başkanımız Av. Gökayaz, meslektaşımızın başarılı birer Avukat olacağına inandığını belirtti.
ADANA BAROSU BÜYÜK BİR AİLEDİR
Av. Gökayaz, “Bugün aramıza katılacak meslektaşlarımızı staj dönemlerinden bu yana yakından tanıyorum. 18 meslektaşım da avukatlık mesleğinin onuruna, kutsallığına, vakarına yaraşır bir şekilde mesleki faaliyetlerini yürüteceklerine inancım tamdır. Adana Barosu büyük bir ailedir. Adana Barosu, meslektaşlarının acı gününde, zor zamanlarında ve mutlu günlerinde, her daim meslektaşlarının yanında olan bir Baro’dur. Ailelerin gözü asla arkada kalmasın. Adana’da ‘Baro’ var. Ruhsatlarını alacak meslektaşlarımı tebrik ediyor, mesleki hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.
Av. Gökayaz, CMK Zorunlu Müdafilik Ücret Tarifesi’nde yapılacak artış konusundaki çalışmaları aktardı. Av. Gökayaz, TBB Başkanı Av. Erinç Sağkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Adalet Bakanlığı ile geçtiğimiz günlerde yaptığı görüşmeler sonrasında avukat kamuoyunun beklentisine uygun bir tarifenin 1 Ocak 2023’de yayımlanacağını söyledi.
TERÖR SALDIRISINI LANETLEDİ
Av. Gökayaz, konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İstiklal Caddesi'nde Pazar günü 6 kişinin şehit olduğu, 81 kişinin de yaralandığı hain terör saldırısını bir kez daha lanetledi.
Av. Gökayaz, “Anadolu’da yaşamanın bedeli, sürekli terör olaylarıyla yaşamak olmamalıdır. Bu ülkenin sınırları var. Sınırları bekleyen askeri, güvenliğimizi sağlayan kolluk güçleri ve emniyetimiz var. Bu tür olayların önüne geçilmesi için istihbarat teşkilatımız var. Madem devletin bu olanakları var; terör saldırısını önlemek de devletin sorumluluğundadır. Yurttaş olarak bunu beklemek bizim hakkımızdır. Bu olay ne yazık ki vatan toprağının ne kadar önemli ve kutsal olduğunu, sınırlarımızın güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra vatandaşlık hakkının her tapu alana bahşedilmeyecek bir hak olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Ülkemizde 10 milyondan fazla ağırlıklı Suriye’li olmak üzere çok farklı milletlerden sığınmacı var. Sınırlarımız delik deşik olmuş vaziyette. Sığınmacı politikasının sürdürülebilirliği kalmamıştır. Ülkeyi yönetenlerin uzun yıllardı yürüttükleri sığınmacı politikasını değiştirmelerini talep ediyoruz. Bir yurttaş olarak bir daha böyle bir terör olayının yaşanmamasını diliyorum” dedi
SOSYAL MEDYAYA ERİŞİMİN ENGELLENMESİ KABUL EDİLEMEZ
Pazar günü yaşanan terör olayından sonra sosyal medyaya erişimin kısıtlanmasını da eleştiren Av. Gökayaz, “Bu ülkede ifade hürriyeti var, bu ülkede insanların haber alma özgürlüğü var, bu ülkede yaşananların şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılması sorumluluğu var. Sosyal medya kısıtlamaları çağdışıdır, kabul edilemez” şeklinde konuştu.

ARAMIZA KATILDILAR
Avukatlık yeminini eden meslektaşlarımız; Ahmet Furkan Marsak, Sude Özel Güldaş, Elif Beyza Talay, Türkan Ezgi Doğuç, İbrahim Kılıç, Oğuzcan Balkır, Merve Sezer, Elif Müge Kalkan, Ayşe Gizem Kara, Beyza Telli, Şamil Oral, Merve Kurtaran, Aziz Sari, Müge Kerküt, Muhammed Metincan Ezici, Şeyma Kırpık, Onur Yasin Coşkun ve Gülhan Kılınç’a ailelerin gururlu bakışları altında cübbeleri yanlarında staj yaptıkları büro avukatları: Av. Bora Vardar, Av. Vecihi Mert Kuşdemir, Av. Abdulsamet Gürbüz, Av. Neval Yurtdaş, Av. Timur Ortatepe, Av. İlker Mengü, Av. İlker Güzel, Av. Haluk Deprem, Av. Mehmet Temelli, Av. Barış Kaan Ekmen, Av. Mustafa Can Coşkan, Av. Ahmet Alev, Av. Uğur Aydıngül, Av. Niyazi Çörekçi, Av. Şehmus Açıkgöz, Av. Hasan Çetin, Av. Nursel Ünal, Av. Şahin Koçak, Av. Aytaç Er, Av. İsmail Demirdüzen, Av. Hasan Çetin, Av. Ahmet Şerif Gündüz, Av. Eser Bektaş, Av. Sibel Bayındır Çelik, Av. Seydihan Kılınç, Av. Serpil Kılınç, Av. Seda Şahin, Av. İmren Ezici, Av. Abdurrahman Dönmez ve Av. Pınar Çoban tarafından giydirildi.

Diğer Haberler