BARODAN HABERLER

SOKAK CANLARINA "BİR KAP SU BİR KAP MAMA" ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK

378 görüntülenme
30/01/2023
SOKAK CANLARINA
SOKAK CANLARINA "BİR KAP SU BİR KAP MAMA" ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK
Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonumuz tarafından kentteki sokak canları için "Bir kap su bir kap mama" adı altında besleme etkinliği düzenledi. Etkinlikte sokak hayvanları için Topalak Köyü ve Seyhan Baraj Gölü çevresinde barınan hayvanlara mama ve su bırakıldı.
Hayvan Hakları Komisyonu Başkanımız Av. Özge Buğa, farkındalık etkinliklerini önemsediklerini belirterek, etkinlikte sokak hayvanları için toplam 400 kilo kırıntı ve 30 kilo kuru mama verildiğini söyledi.
Av. Buğa, bu soğuk kış günlerinde sokakta yaşayan canlar için buluştuklarını ifade ederek, "Bugün bu güzel varlıkları beslemek için bu etkinliği yaptık. Elimizden geldiğince hem bireysel olarak hem de bu tür etkinliklerle sokak hayvanlarını beslemeye çalışıyoruz. Herkesi bu duyarlılığa davet ediyoruz.” dedi.
Etkinliğe, Komisyon Başkanı Av Özge Buğa Başkan Yardımcıları Av Meltem Citken, Av. Melike Önal, komisyon üyeleri Av. Neslihan Sütçü, Av. Selay Dağsuyu, Av. Sedef Değirmen, Av. Cansel Adıbelli, Av. Güneş Eşme, Av. Ayşe Yıldız, Av. Rafet Demirağ, Av. Sulhan Özgür katıldı.
Diğer Haberler