BARODAN HABERLER

SAVUNMA MESLEĞİNDE 60, 50, 40, 35, 30 VE 25. YILI GERİDE BIRAKAN MESLEK ÜSTADLARIMIZA PLAKETLERİ TÖRENLE TAKDİM EDİLDİ

1055 görüntülenme
23/09/2020
SAVUNMA MESLEĞİNDE 60, 50, 40, 35, 30 VE 25. YILI GERİDE BIRAKAN MESLEK ÜSTADLARIMIZA PLAKETLERİ TÖRENLE TAKDİM EDİLDİ

SAVUNMA MESLEĞİNDE 60, 50, 40, 35, 30 VE 25. YILI GERİDE BIRAKAN MESLEK ÜSTADLARIMIZA PLAKETLERİ TÖRENLE TAKDİM EDİLDİ

Meslekte 60, 50, 40, 35, 30 ve 25. yılını dolduran Baromuz Üyesi meslektaşlarımıza Adana Barosu Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenle plaketleri takdim edildi.


Başkanımız Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcımız Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreterimiz Av. Semih Gökayaz, Sayman Yönetim Kurulu Üyemiz Av. İlknur Önal Tarkan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Timur Ortatepe, Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Nevzat Elçi ve meslektaşlarımızın aileleriyle katıldığı tören pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uyularak gerçekleştirildi.


Başkanımız Av. Veli Küçük, açış konuşmasında: Hukuk devletini tam da yerine oturtamamış, yargısını tarafsız ve bağımsız kılamamış bir ülkede, avukatların bunca yıl o amaç için uğraşmış olmalarının son derece önemli olduğunu belirtti. Meslek kurallarına, dürüstlüğe ve dayanışmaya verdiği önemle ön plana çıkan, üstün başarılarıyla adını hafızalara kazıyan çok değerli meslek üstatlarım ve aileleri ile bir arada olmanın çok güzel bir duygu olduğunu ifade etti. Adana Barosu’nun büyük bir aile olduğunu vurguladı.


Av. Veli Küçük, “Bu akşam listeye baktığımda hepsi birbirinden kıymetli ve adeta bir “yıldızlar topluluğu” görüyorum. 2008 yılından bu yana Adana Barosu’nun kurullarında ve komisyonlarında görev alan bir meslektaşınız olarak çok kıymetli üstatlarımdan unutamayacağım bilgi ve deneyimler edindim. Hele hele bölünmüş adliyeler olmadan evvel Taş binada yaşadığımız o samimi dostlukların çok kıymetli olduğunu ifade etmek istiyorum. Genç meslektaşlarımız ne yazık ki bizler kadar şanslı değil. Son dönemde stajyer avukat sayımız 500’e ulaştı. Umarım genç meslektaşlarım da sizleri örnek alırlar. Pandemi nedeniyle bu töreni biraz gecikmeli de olsa yapmanın mutluluğu içindeyim. Sizlerin bize emanet ettiği bayrağı daha yükseklere çıkarabilirsek ne mutlu bize. Her zaman bize rol model olduğunuz için, avukat gibi avukat olduğunuz için sizleri kutluyor hepinize teşekkür ediyorum. Nice sağlıklı mutlu günlerde buluşmayı diliyorum.”


Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunun en önemli mesleki sorun olduğunu belirten Başkanımız Av. Veli Küçük, barolarda ve sivil toplum kuruluşlarında etkili olamayan ve istediğini yapamayıp yandaş hale getiremeyen siyasi iktidarın, bugün baroları bölerek, kendine yakın olabileceğini düşündüğü baroları yanına alarak sanki hukukçular da kendileri ile berabermiş algısı yaratma çabası içerisinde olduğunu ancak ülkesini ve halkını seven hukukçuların buna asla müsaade etmeyeceklerini, tüm çabalara rağmen yasada belirtilen sürede genel kurul yapması mümkün olmayan ‘paralel baroların’ siyasi iktidarın ve TBB’nin tüm çabalarına rağmen kurulamadığını, meslektaşlarımızın bu beyhude çabayı görerek sonuçsuz bıraktıklarını, Türk Tabipleri Birliği’nin son dönemde hedef haline getirilmeye çalışılmasının, terörle bir arada gösterilmek istenmesinin asla kabul edilemeyeceğini TTB’nin, bilimin, halkını ve yurttaşını gözeten objektif yaklaşımların yanında olduklarını sözlerine ekledi.


Açılış konuşmalarının tamamlanmasından sonra, meslekte 60, 50 ve 40, 35, 30, 25 yılını tamamlayan avukatlara Başkanımız Av. Veli Küçük ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte plaket sundular.


PLAKET ALANLAR:
50. Yıl
Av. Aysel Mutlu
Av. M. Çetin Berköz
Av. Serant Gülşen
Av. İsmet Ak
Av. Fetve Yazıcıoğlu
Av. Değer Özbilge
40. Yıl
Av. Uçar Erdal
Av. M. İbrahim Yenice
Av. Mahmure Nabioğlu
Av. Durmuş Karabulut
Av. Remzi Sanrı
Av. Gülsen Akyol
Av. Bahri Özaykan
Av. Ali Rıza Akpınar
Av. Esat Semerci
Av. Sabahattin Bekis
Av. Yaşar Özandaç

Av. Yusuf Akıncı

35. Yıl
Av. Ülkü Tolunay
Av. Mehmet Metin Çözgener
Av. Münir Mansur Güler
Av. Ahmet Çintuğlu
Av. Mete Tayfun Turhanoğlu


Av.
30. Yıl
Av. Ali Akıncı
Av. Filiz Feyhan Aksoy Karakoç
Av. Turgut Kocahan
Av. Abdülkadir Dedeler
Av. Volkan Alkan
Av. Kezban Cavlak Yılmaz
Av. Raşit Yılmaz
Av. Yusuf Şimşek
Av. Nezihe Tümay Keskin
Av. Şermin Vurucubaş Adamhasan
Av. Levent Türker
Av. Ahmet Ahioğlu

25. Yıl
Av. İlknur Canbolat
Av. Hüseyin Özveren
Av. Şebnem Şendağ Dedeler
Av. Ali Köse
Av. Merva Ergen
Av. Hülya Kaygusuz
Av. Kemal Derin
Av. Yasemin Dora Şeker
Av. Yeşim Özlükafa
Av. Turgay Kılıç

Diğer Haberler