BARODAN HABERLER

MESLEKTAŞIMIZ Av. UÇAR ERDAL’I SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

1260 görüntülenme
10/03/2023
MESLEKTAŞIMIZ Av. UÇAR ERDAL’I SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

MESLEKTAŞIMIZ Av. UÇAR ERDAL’I SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

Adana'da geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Adana Barosu üyesi 75 yaşındaki Av. Uçar Erdal için Eski Adliye Binasında (Taş Bina) cenaze töreni düzenlendi.

Törende, saygı duruşunun ardından merhum meslektaşımızın kısa özgeçmişi okundu. Merhum meslektaşımızın cenaze törenine Başkanımız Av. Semih Gökayaz, TBB Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Ayça Kara Sığırcı, Av. Timur Ortatepe, Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan, TÜRAVAK Denetleme Kurulu Üyesi Av. Sabahattin Gümüş ile ailesi, sevenleri, meslektaşlarımız ve adliye çalışanları katıldı. Törende, Av. Erdal’ın yakınları gözyaşlarına hakim olamadılar. Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, ailesi ve meslektaşlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Av. Gökayaz, törende yaptığı konuşmada, duygu ve düşüncelerini aktardı.

“ACIMIZ ÇOK BÜYÜK”

Merhum meslektaşının 48 yıllık meslek yaşamında cesur, mert duruşunun yanı sıra yardımsever kişiliği ön plana çıktığını belirten Av. Gökayaz, “Savunma mesleği önemli ve efsane bir ismini kaybetti. Acımız çok büyük. Uçar ağabey mesleğin ilk yıllarında bizler için bir öğretmendi. Onun duruşmalarını pür dikkat izlerdik. Kendisinden çok şey öğrendik. Baromuz tesislerinin yapımında, harcında önemli katkıları olmuş cömert bir insandı. Hepimizin başı sağ olsun. Sabırlar diliyorum.” dedi. Başkanımızın konuşmasının ardından TBB Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, Uçar ağabeyi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, mesleği boyunca meslektaşlarına her zaman yardımcı olduğunu dile getirdi. Meslektaşları adına söz alan Av. Ümran Özköse de duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Av. Özköse, “Savunma mesleği değerli çalışkan, dürüst ve iyilik sever bir insanı kaybetti. Benim için bir ağabeyden öte babaydı. Bizlere örnek olmuş, çok değerli bir üstadımızdı. Haklarınızı helal edin lütfen.” şeklinde konuştu.

Törenin ardından Av. Erdal’ın cenazesi Zeytinli Köyü Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Av. Erdal, iki çocuk sahibiydi.

Diğer Haberler