BARODAN HABERLER

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFINDAN BARO BAŞKANIMIZ AV.VELİ KÜÇÜK’E ANLAMLI ZİYARET.

607 görüntülenme
06/08/2019
LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFINDAN BARO BAŞKANIMIZ AV.VELİ KÜÇÜK’E ANLAMLI ZİYARET.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFINDAN BARO BAŞKANIMIZ AV.VELİ KÜÇÜK’E ANLAMLI ZİYARET.

“HER KURBAN, LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!”

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu ve Adana İl Koordinatör Yardımcıları Esen Ezgi Karadağ ve Şebnem Yıldırım, Baro Başkanımız Av. Veli Küçük'ü makamında ziyaret ederek, kurban bağışı konusunda meslektaşlarımıza çağrıda bulundular.

Lösemili çocuklar için kurban bağışı çağrısında bulunan LÖSEV yetkilileri, “Bu sene LÖSEV tarafından 1040 lira olarak belirlenen vekaleten kurban bağışlarınızı tüm banka şubelerinden ‘LÖSEV’ diyerek bağışlayabilirsiniz” dediler.

LÖSEV yetkilileri, ülke genelindeki kayıtlı 40.000 hastasına et dağıtımı uygulamasını sürdürürken, yaklaşan Kurban Bayramı’nda vekaleten kurban kesim ücretinin 1040 TL olduğunu duyurdu.

LÖSEV yetkilisi Esen Ezgi Karadağ “Her kurban, Lösemili çocuklara can” diyerek, “Kurban Bayramında LÖSEV’e vekalet vererek kurbanlarınızı dini usullerle kestirebilir, bağışlarınızla Lösemili ve kanserli çocuklarımızın hayatını kurtarabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Görüşmede lösemili hastaların özel durumlarından dolayı taze et ile beslendiklerini ve LÖSEV’e bağışlanan bu taze etleri onlara nasıl ulaştırdıklarını anlatan yetkililer Kurban Bayramı öncesi başlattıkları kampanyaya destek istediler.

LÖSEV yetkilileri vekaleten kurban veya Kurban Bayramı bağışlarının her lokmasının, her kuruşunun yerini bulması ve hayat kurtarması için çalıştıklarını, Lösemili ve kanser hastası çocuklar ile yetişkin hastaların iyileşmesi için 12 ay boyunca taze et ve et ürününü aileleri incitmeden, gururlarını kırmadan dağıttıklarını dile getirdiler.

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Uzun süredir her yıl yaptığı gibi bu yıl da kayıtsız kalmayarak bizzat kendisinin kampanyaya destek vereceğini belirtti. Meslektaşlarımın da aynı duyarlılığı göstereceğinden emin olduğunu vurguladı.

LÖSEV yetkilileri de göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından ötürü Başkanımız Av. Küçük’e teşekkürlerini ilettiler.

LÖSEV yetkilileri istismarcılara ve dolandırıcılara da dikkat edilmesi uyarısında bulundular.

LÖSEV ve Lösemili çocukların adını kullanarak kapı kapı dolaşıp dergi satanlara, sahte kimlik ve makbuzlarla bağış toplayanlara karşı duyarlı olunması çağrısı yaptılar.

Ziyaret esnasında; Baro Başkan Yardımcımız Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreterimiz Av. Semih Gökayaz, Saymanımız Av. İlknur Önal da hazır bulundular. Kurban bağışlarınız için LÖSEV'in aşağıdaki linkleri tıklayınız

https://www.losev.org.tr/bagis/kurban.html (bağış)

https://www.losev.org.tr/filesfordownload/2019/kurban/bulten/KURBAN-BULTEN_2019_sml.pdf (bilgi)

Diğer Haberler