BARODAN HABERLER

“HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK TEMEL EĞİTİMİ” TAMAMLANDI

311 görüntülenme
13/02/2018
“HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK TEMEL EĞİTİMİ” TAMAMLANDI

“HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK TEMEL EĞİTİMİ” TAMAMLANDI

Türkiye Barolar Birliği ve Baromuz işbirliği ile
“Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Temel Eğitimi” Baromuz mensubu 37 meslektaşımızın katılımıyla gerçekleşti.

Program sonunda düzenlenen sertifika törenine Baro Başkan Yardımcımız Av. Sabahattin Gümüş ve Arabuluculuk Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Özge Doğan İşcan katıldı.

5-12 Şubat 2018 tarihleri arasında 65 saatlik programda katılımcılara 'arabuluculuk hukuku, iletişim becerileri, toplantı ve müzakere yönetimi, öfke kontrolü, arabuluculuk süreci ve etik kurallar ' gibi teorik derslerin yanı sıra, 'müzakere taktikleri ve arabuluculuk senaryoları' gibi uygulamalı eğitim de verildi.

Arabuluculuk Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Özge Doğan İşcan: “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu hükümleri uyarınca arabuluculuk yapmak isteyen hukukçuların, sınava girmek ve sicile kaydolabilmeleri için eğitim almaları gerekmektedir.
Eğitime katılıp sertifikalarını alan katılımcıları ve eğitmenlerimizi kutlarız. Ülkemizde yeterli sayıda arabulucu faaliyet gösterdiğinde yargının yükünün hafifleyeceği ve birçok uyuşmazlığın hızlı ve ekonomik bir şekilde çözülme imkânının ortaya çıkacağını düşünüyoruz." dedi.

Baromuz mensubu, Arabuluculuk Daire Başkanlığı, Arabuluculuk Kurulu Üyesi Arb. Av. Yurdagül Gündoğan, Prof. Dr. Nejat Basım, Prof. Dr. Doğan Kökdemir ve Prof. Dr. Uğur Güngör eğitim verdi.

Diğer Haberler