BARODAN HABERLER

BAROMUZDA YENİ ADLİ YILIN İLK RUHSAT TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

221 görüntülenme
08/09/2023
BAROMUZDA YENİ ADLİ YILIN İLK RUHSAT TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
BAROMUZDA YENİ ADLİ YILIN İLK RUHSAT TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 14 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI
Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 14 meslektaşımız, Adana Barosu Avukatlar Salon’unda düzenlenen törenle ruhsatlarını aldılar. Törene Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Mengü, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Nevzat Elçi, Av. Neval Yurtdaş, Av. Timur Ortatepe, Av. İlker Güzel ile ruhsat alacak meslektaşlarımızın aileleri ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar katıldı.
BAŞARILI OLACAĞINIZA İNANCIM TAM
Ruhsat töreninde konuşan Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, mesleğe adım atan avukatların ailelerine, mesleki deneyimlerini aktaran büro avukatlarına teşekkür etti.
Av. Gökayaz, şöyle devam etti:
“Bu meslek bir gelenek mesleği, bu meslek bir kültür, bir disiplin mesleği. Bu meslek usta çırak ilişkisini gerektiren bir meslek. Dolayısıyla staj dönemi verimli geçmemiş olsa bile her günümüzü, her yılımızı, her duruşmayı bir tecrübe edinme ve meslek ustalarından yeni bir şeyler öğrenme olarak değerlendirmemiz gerekiyor. Bugün aramıza katılacak meslektaşlarıma meslek heyecanlarının hiç solmadığı, mesleklerini cesaretle, kararlılıkla, bilgi birikimiyle ve keyifle yapacakları başarılı bir meslek yaşamı diliyorum. Aramıza hoş geldiniz.” dedi.
ARAMIZA KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZ
Başkanımız Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından yemin ederek ailelerin gururlu bakışları altında cübbelerini giyip ruhsatnamelerini alan meslektaşlarımız şu isimlerden oluştu: Edebiye Tekkazancı, Ilgaz Bağcıvan, Hira Artık Aslan, Mehmet Ali Can, Mahmut Korumaz, Yusuf Gölcük, Mine Nur Ay, Doğan Özkara, Hakan Canpolat, Ezgi Gevher, Mürüvvet İlhan, Sıdıka Tambaşar, Büşra Demir ve Ahmet Hanta.
Ruhsat alan meslektaşlarımıza cübbelerini Av. Can Şerbetçi, Av. Vecih Yamanyılmaz, Av. Tolunay Toybukoğlu, Av. Ahmet Selim Gökdelen, Av. Merdan Özberk, Av. Ali Tekin, Av. Halil İbrahim Dönmez, Av. Yusuf Can, Av. Aytaç Er, Av. Gökhan Er, Av. Zahide Yükselir Kesilmiş, Av. Alperen İmir, Av. Hazal Ekin Mutlu, Av. Yılmaz Özkıral, Av. İbrahim Kurt, Av. Hasan Berzan Toprak giydirdi.
Tören, ruhsat alan meslektaşlarımızın duygu ve düşüncelerini ifade etmeleriyle sona erdi.
Diğer Haberler