BARODAN HABERLER

BAROMUZDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI

149 görüntülenme
24/06/2024
BAROMUZDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI

Baromuzda Kurban Bayramı sonrası ilk mesai gününde bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Güzel, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Hüseyin Saygılı, Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Ayça Kara Sığırcı, TÜRAVAK Denetleme Kurulu Üyesi Av. Sabahattin Gümüş ve çok sayıda meslektaşımız katıldı.

Başkanımız Av. Semih Gökayaz, tüm meslektaşlarının tek tek bayramını kutlayarak bayram vesilesiyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkanımız Av. Gökayaz törende yaptığı konuşmada, “Bizler için uzun ve güzel bir bayram oldu. Gönül isterdi ki Kurban Bayramı’nda sadece kendi coğrafyamızda değil dünyanın her yerinde barış olsun. Ne yazık ki son aylarda Filistin’de akıl almaz bir soykırımın tanıklığını yapıyoruz. Bu soykırımın bir an önce son bulmasını diliyoruz. Diyarbakır ve Mardin’de yaşanan yangın felaketi nedeniyle çok üzgünüz. Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Tüm meslektaşlarımızın geçmiş bayramını kutluyor, sağlık, esenlik ve dayanışma içerisinde geçireceğimiz nice bayramlar diliyorum." dedi.

Meslektaşlarının bayramını kutlayan TBB Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, bayramlaşma töreninde olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek “Bayramlar hem geçmişi andığımız hem de geleceğe yönelik umutlarımızı canlı ve diri tuttuğumuz kıymetli günlerdir. Bu önemli günde Filistin için bir an önce barışın hakim olmasını diliyorum. Filistin’de yaşanan soykırım için Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne yaptığımız başvuruyla beraber sürecin hukuksal takipçisi olduğumuzu bildirmek isterim. Öte yandan bayramda Mardin ve Diyarbakır’da gerçekleşen yangın felaketinde hayatını kaybeden yurttaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum. Bu zamana kadar yaptığımız gibi bundan sonra da çalışmalarımızı birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde devam ettireceğiz.” cümlelerini kullandı.

Çekilen toplu fotoğrafın ardından bayramlaşma töreni son buldu.

Diğer Haberler