BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 5 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

152 görüntülenme
17/05/2024
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 5 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

Baromuzda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Oğuzhan Osral, Nurettin Sezer Düzgün, Ökkeş Baran Köse, Mehmet Mert Gönen ve Şennur Akalp için ruhsat töreni düzenlendi.

Başkanlık makamında gerçekleşen törene Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Güzel, Saymanımız Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu üyelerimiz Hüseyin Saygılı, Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan, Av. Neval Yurtdaş, avukatlar, aileler ve misafirler katıldı.

Ruhsat alan meslektaşlarını ve ailelerini kutlayan Başkanımız Av. Gökayaz, şunları dile getirdi:
“Bugün meslektaşlarımız Avukatlık Andını okudukları andan itibaren avukatlık mesleği gibi onurlu ve kutsal bir mesleğin mensubu olacaklar. Meslektaşlarım ruhsatlarını aldıktan sonra üstatlarından aldıkları bayrağı daha yukarılara taşıyacaklar. Avukatlık mesleği mücadele, sabır ve azim mesleğidir. Adalete ulaşana kadar bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Meslektaşlarımıza hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz diyorum.”

Törende Avukatlık Andını okuyan meslektaşlarımıza cübbeleri; Av. Furkan Kılıç, Av. Ali Berkan Kılıç, Av. V. Mert Kuşdemir, Av. Mustafa Can Coşkan, Av. Ali Tekin, Av. Burak Dikici ve yönetim kurulumuz tarafından giydirildikten sonra rozetleri takıldı. Ardından meslektaşlarımızın ruhsatları Başkanımız Av. Gökayaz tarafından takdim edildi.

Tören, ruhsat alan meslektaşlarımız ve büro avukatlarının duygu ve düşüncelerini paylaşmalarıyla sona erdi.

Diğer Haberler