BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 3 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIK MESLEĞİNE ADIM ATTI

585 görüntülenme
09/06/2023
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 3 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIK MESLEĞİNE ADIM ATTI
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 3 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIK MESLEĞİNE ADIM ATTI
Baromuzda stajını tamamlayan Hatice Esra Yalpa, Betül Biçer ve Umut Altınmakas, meslek yemini ederek cübbe giyme hayaline kavuştu.
Törene katılan Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Mengü, Saymanımız Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. İlker Güzel, Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Ayça Kara Sığırcı, avukatlarımız ve aileler, avukatlık mesleğine ilk adımı atan meslektaşlarının mutluluğunu yaşadı.
Törende konuşma yapan Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, avukatlık mesleğinin kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu ifade ederek, “Bizler adaleti temsil eden bir meslek grubuyuz. Yaşadığımız ülke ve koşullar itibariyle Avukatlık mesleği zordu ama daha da zorlaştı. Bu süreçte karşılaşacağımız olayların üstüne korkmadan, yılmadan, çok çalışarak, bilgiyle, cesaretle, inatla ve sabırla gideceğiz. Hep hak, hukuk ve adaletin peşinde koşacağız. Belki adalet her zaman tecelli etmeyebilir ama kendi vicdanınızda adaletin sağlandığına önem vereceğiz. Bu mesleği iç huzuruyla ömür boyu yapmak bir marifet ister. Bu marifete nail olursak ne mutlu bize. Aramıza hoş geldiniz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Başkanımızın konuşmasının ardından, meslek yemini eden stajyer avukatlarımıza cübbeleri ailelerinin gururlu bakışları altında büro avukatları Av. Duygu Şimşek Kebapçı, Av. Nihal Tarhan tarafından giydirildi. Başkanımız Av. Semih Gökayaz’ın elinden ruhsatlarını alan meslektaşlarımız duygularını paylaştılar.
Diğer Haberler