BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 3 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

134 görüntülenme
23/05/2024
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 3 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

Baromuzda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Pelin Özbudak, Muhammed Ali Balkaya ve Orkun Celal Türen için ruhsat töreni düzenlendi.

 

Başkanlık makamında gerçekleşen törene Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Güzel, Yönetim Kurulu üyelerimiz Hüseyin Saygılı, Av. Timur Ortatepe, Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan, Av. Esem Yiğit, Av. Ayça Kara Sığırcı, avukatlar, aileler ve misafirler katıldı.

 

Ruhsat alan meslektaşlarını ve ailelerini kutlayan Başkanımız Av. Gökayaz, “Bugün meslektaşlarımız Avukatlık Andını okudukları andan itibaren avukatlık mesleği gibi onurlu ve kutsal bir mesleğin mensubu olacaklar. Meslektaşlarım ruhsatlarını aldıktan sonra üstatlarından aldıkları bayrağı daha yukarılara taşıyacaklar. Avukatlık mesleği mücadele, sabır ve azim mesleğidir. Adalete ulaşana kadar bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Meslektaşlarımıza hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz diyorum.”

 

Törende Avukatlık Andını okuyan meslektaşlarımıza cübbeleri; Av. Umut Bakaç, Av. Merve Nur Dağılmaz, Av. Selman Hattısarı ve Av. Beyza Sağdıç tarafından giydirildikten sonra rozetleri takıldı. Ardından meslektaşlarımızın ruhsatları Başkanımız Av. Gökayaz tarafından takdim edildi.

 

Tören, ruhsat alan meslektaşlarımız ve büro avukatlarının duygu ve düşüncelerini paylaşmaları ve toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Diğer Haberler