BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 3 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

326 görüntülenme
26/05/2023
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 3 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 3 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

Baromuzda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Baran Ulu, Selva Öğe ve Semih Çay meslek yemini ederek avukatlık ruhsatnamelerini aldılar.

Başkanlık odamızda gerçekleştirilen törene Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Mengü, Saymanımız Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan, Av. İlker Güzel, Av. Timur Ortatepe, Av. Ayça Kara Sığırcı, Av. Nevzat Elçi, Av. Esem Yiğit, aileler ve avukatlar katıldılar.


Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, törende yaptığı konuşmada, avukatlık mesleğinin kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu belirterek, “Meslektaşlarımın staj dönemlerini dolu dolu geçirdiklerini biliyorum. Çok deneyimli bürolarda stajlarını tamamladılar. Bilindiği üzere mesleğimiz usta – çırak ilişkisine dayalı bir meslektir. Meslektaşlarımın, üstatlarından aldıkları bayrağı daha yukarılara taşacaklarına inancım tamdır. Meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Aramıza hoş geldiniz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.


Meslektaşlarımıza cübbelerini Av. Ayşe Çolak, Av. Bora Vardar ve Av. Seda Şahin giydirdi.

Tören, ruhsat alan meslektaşlarımız ve büro avukatlarının duygu ve düşüncelerini ifade etmeleriyle sona erdi.

Diğer Haberler