BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 15 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

359 görüntülenme
21/09/2023
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 15 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 15 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

 

 

Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 15 meslektaşımız, Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda düzenlenen törenle ruhsatlarını

aldılar.

 

 

Törene Baro Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan, Av. Esem Yiğit, Av. Ayça Kara Sığırcı, avukatlar, aileleri ve yanlarında staj yaptıkları büro avukatları katıldı.

 

 

Ruhsat töreninde konuşan Baro Başkanı Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, mesleğe adım atan avukatların ailelerine, mesleki deneyimlerini aktaran büro avukatlarına teşekkür etti.

 

 

Av. Önenli, sözlerine meslektaşlarımız için önemli bir gelişmeyi duyurarak devam etti;

 

“İki aydır Türkiye Barolar Birliği ve tüm baroların çok yoğun bir şekilde Adalet Bakanlığı'yla yaptığı görüşmeler ve sunduğu teklifler doğrultusunda; Türkiye Barolar Birliği 2023-2024 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi (AAÜT) yayımlanarak yürürlüğe girdi.  Tarife’de ortalama %90,40 oranında, nisbi ücretlerde de ilk iki basamakta %100 olmak üzere ciddi oranlarda artış sağlandı. 

 

Ceza yargılamalarında hükmolunan beraat ve katılan yan vekâlet ücretleri CMK kapsamında görev yapan zorunlu müdafiler için de uygulanacaktır. Bu da çok güzel bir gelişme oldu.

 

Tarifenin yürürlüğe girmesinde emeği geçen Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç’a, TBB Başkanı Sayın Av. Erinç Sağkan’a, Baro Başkanlarına, TBB yönetim kurulu üyelerine ve Bakanlık bürokratlarına teşekkür ediyoruz.  Hepimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

 

Bugün ruhsat alacak meslektaşlarıma, meslek heyecanlarının hiç solmadığı, mesleklerini cesaretle, kararlılıkla, bilgi birikimiyle ve keyifle yapacakları başarılı bir meslek yaşamı diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Aramıza hoş geldiniz.”

 

 

Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli’nin konuşmasının ardından yemin ederek ailelerin gururlu bakışları altında cübbelerini giyip ruhsatnamelerini alan meslektaşlarımız şu isimlerden oluştu:

 

Dilek Özcengiz, Seray Avcı, Emine Büşra Yücel, Furkan Karaer, Ahmet Türker, Eylül Koçak, Bayram Öğe, Fatih Dönmez, Murat Cem Kahraman, Efe Bekir Bozdağ, Muteber Miray Yıldırım, Gizem Çankaya, Nadide Usal, Serhat Polat ve Sabriye Girgis.

Ruhsat alan meslektaşlarımıza cübbelerini, Av. Süreyya Karagöl, Av. Gamze Gül Özkan, Av. Murat Usal, Av. Ömer Faruk Gerger, Av. Beyzanur Gerger Durak, Av. Ramazan Durak, Av. Furkan Kılıç, Av. Tunay İlkkılıç, Av. Bahadır Bahçıvan, Av. Ayşe Çolak, Av. Berkay Aslan, Av. Enes Ünsal, Av. Davut Dağ, Av. Bora Vardar, Av. Timur Ortatepe, Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan giydirdi.

Diğer Haberler