BARODAN HABERLER

BAROMUZ MENSUBU AV. YUSUF AKINCI, BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK İLE BİRLİKTE "30 AĞUSTOS, HALKIN GENELİNİ İLGİLENDİREN BİR BAYRAM DEĞİLDİR" DİYEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.

391 görüntülenme
23/07/2019
BAROMUZ MENSUBU AV. YUSUF AKINCI, BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK İLE BİRLİKTE

Baromuz mensubu Av. Yusuf Akıncı, Başkanımız Av. Veli Küçük’ün katılımıyla bugün Bursa Büyükşehir Belediye meclis toplantısında Kurban Bayramı için ücretsiz ulaşım önerisinin kapsamına 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın da dâhil edilmesi teklifine Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, “O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım. 30 Ağustos, halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” ifadeleri nedeniyle Adana Cumhuriyet Savcılığına 2019/4257 ihbar nolu dosyasıyla suç duyurusunda bulundu.

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, Belediye Başkanının bu talihsiz ve skandal açıklamasına kayıtsız kalamayacaklarını belirterek, tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Belediye Başkanının son söylemleri halkımız nezdinde büyük bir infiale yol açmıştır. Alinur Aktaş’ın bu söylemi suç teşkil etmektedir. Kendisi, bu sözleriyle halkı kin ve düşmanlığa, tahrik ve aşağılama ile Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin hatıralarına hakaret suçlarını işlemiştir. Yaptığı açıklamalar nedeniyle suç duyurusunda bulunmak için büyük hassasiyet gösteren Baromuz mensubu Av. Yusuf Akıncı ile buradayım. Üst düzey kamusal görev ifa eden bir kişinin bu yaklaşımını reddediyoruz. Hiç kimse hele hele yönetici mevkiinde olan hiç kimse milli ve manevi değerlerimizi yok sayamaz, aşağılayamaz, reddedemez.

Bu yaklaşım bir ihanet söylemidir. Bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize, Cumhuriyet’e ve devlete karşı bir tutumdur. 30 Ağustos emperyalizme ve yedi düzele karşı verilmiş ve büyük bir başarıyla sonuçlanmış efsanevi bir Zafer Bayramı’dır.

Açıklamalar nedeniyle büyük bir üzüntü duymaktayım. Bu açıklamalar, suç teşkil etmektedir. Kendisi seçim propagandası sırasında da merhum Nazım Hikmet, Uğur Mumcu Bahriye Üçok ve Türkan Saylan hakkında açıklama yaparak bu aydınlarımızı terörist ilan etmişti.”

Baromuz mensubu Av. Yusuf Akıncı da, Belediye Başkanının beyanından dolayı acı ve üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, “İstiklal savaşı döneminde Anadolu insanının birlik ve beraberliğini bozamayan emperyal güçler şimdi bu birlik ve beraberliği bozmayı temel alan bir proje uygulamak peşindeler. Halkımızı bölerek, kin ve nefret duygularını ekmeye çalışmaktadırlar. Belediye Başkanının ayrıştırıcı bir dil kullanması bu bölme temelli proje sahiplerinin değirmenine su taşımaktır. Belediye Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramının kimlerin bayramı olmadığını açıklamamış olması her vatandaş gibi beni de töhmet altına sokmaktadır. “ diye konuştu.

Diğer Haberler