BARODAN HABERLER

BAROMUZ HAYVAN HAKLARINI İHLAL EDENLER HAKKINDA 3 AYRI SUÇ DUYURUSU YAPTI

281 görüntülenme
11/04/2019
BAROMUZ HAYVAN HAKLARINI İHLAL EDENLER HAKKINDA 3 AYRI SUÇ DUYURUSU YAPTI

Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonumuz, Türkiye'nin çeşitli illerinde hayvanlara yönelik eziyetlere karşı kayıtsız kalmayarak 3 ayrı suç duyurusunda bulundu.

Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Koordinatörümüz Av. Furkan Kılıç, Komisyon Başkan Yardımcılarımız Av. Funda Adamhasan ve Ali Mert Karakılçık, Ankara Batıkent, Adana Akkapı ve Malatya’da yaşanan hayvan hakkı ihlallerine ilişkin Adana Cumhuriyet Savcılığı Suçüstü Bürosu’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyuruları;

Ankara Batıkent’te 09.04.2019 tarihinde yurttaşlarımızın bakmış olduğu 13 sokak köpeğinin kimliği belirsiz kişiler tarafından zehirli tavuk eti yedirilerek katledilmesi,

Malatya’da ise İnönü Üniversitesi öğrencisi Ö.S.D.’nin tarihi bilinmeyen olayda, Golden cinsi köpeğinin gözüne kimyasal madde içerikli madde sıkması ve bu eylemini de video olarak sosyal medya üzerinden paylaşması,

Adana’nın Akkapı Mahallesinde 28.03.2019 tarihinde de F.Y.D. isimli şahsın aracıyla anne köpeği ve yavrularını görmesine rağmen, ‘ben hayvanlardan çok korkarım’ beyanıyla, iki yavru köpeği ezerek katledilmesi hakkında yapıldı.

Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcıları Av. Funda Adamhasan ve Ali Mert Karakılçık, hayvanlara işkencenin insanlık suçu olduğunu belirterek, ‘hayvanlara acımayanın, insanlara hiç acımayacağını’ ifade ettiler.

Hayvan Hakları Komisyonu Koordinatörümüz Av. Furkan Kılıç da, Hayvan haklarının hiçe sayıldığı, hayvanlara karşı her gün onlarca şiddet olaylarının yaşandığını belirterek, “Yaşam hakkı tüm canlı varlıklar içindir.

Meclis gündeminde olan Hayvan Hakları Yasasının bir an evvel çıkarılarak vahşice işlenen hayvanlara yönelik eylemleri gerçekleştiren suçlular hakkında gereken cezaların verilmesini istiyoruz.” dedi

Diğer Haberler