BARODAN HABERLER

ADANA BAROSUNDA RUHSAT HEYECANI BARO BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK: “ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN TEK LİDERİ; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”

837 görüntülenme
08/08/2017
ADANA BAROSUNDA RUHSAT HEYECANI  BARO BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK:  “ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN TEK LİDERİ; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”

ADANA BAROSUNDA RUHSAT HEYECANI

BARO BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK:

“ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN TEK LİDERİ; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, genç meslektaşı Başak Kınık için Mahmut Esat Bozkurt Salonunda düzenlenen ruhsat töreninde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Av. Küçük, siyasi iktidarın bir mensubu, Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliği yapmış, milletvekili aday adayı olmuş Ayhan Oğan’ın katıldığı bir televizyon programında ‘yeni bir devlet kuruluyor, bu devletin de başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” açıklamasını bir kez de burada eleştirdi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “modern-çağdaş” Türkiye özleminden asla vazgeçmeyeceklerine vurgu yapan Av. Küçük, “Cumhuriyetimizin ilanından bugüne geçen 94 yıllık süreçte birçok başbakan ve Cumhurbaşkanı görev yapmıştır. Bunların içinden bazılarını çok başarılı bulabiliriz, birilerini çok fazla sevebilir ya da sevmeyebiliriz. Bu kişiden kişiye göre değişebilir. Ama bugün dünya sahnesinde yer almamızın yegane nedeni; Kurtuluş Savaşıdır. Adeta küllerinden yeniden doğan ve Anadolu’da kurulan son devlet Türkiye Cumhuriyetidir. Ve devletimiz ilelebet payidar kalacaktır. Üstünde yaşadığımız bu vatanın da tek lideri vardır, o da; Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bunun böyle algılanması ve değerlendirilmesi gerekir. Asla bundan geri adım atmamız düşünülemez. Hele hele İnkılap kanunlarının da çiğnenmeye, sorgulanmaya başlandığı şu günlerde; Medeni Kanundaki nikah akdinin (resmi) müftülüklere verilmesi gibi büyük önderimizin çağdaş toplum özlemini rencide edecek düşüncelerin artık rafa kalkmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Av. Küçük, darbenin püskürtülmesine karşın halen uygulamada olan OHAL ‘in sonlandırılarak ve KHK’ların iptal edilerek bir an evvel olağan günlere dönülmesi gerektiğini ifade etti. Kamu görevlilerinin de göreve getirilirken liyakat ekseninden uzaklaşılmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, konuşmasının ardından meslek yemini eden Başak Kınık’a, ruhsatnamesini takdim etti. Kınık’a cübbesini yanında staj yaptığı büro avukatları Av. Ceyhun Yılmaz ve Av. Levent Karakaya birlikte giydirdi.

Av. Küçük, hukukun ve yargının içinde bulunduğu zor günlerde Avukatlık mesleğine adım atan genç meslektaşının ailesini ve kendisini kutlayarak, başarılar diledi. Ruhsat töreninde Baro Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Duygu Özgüven de hazır bulundu.

Diğer Haberler