BARODAN HABERLER

BARO BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK: “DOĞRU VE YERİNDE BİR KARAR”

471 görüntülenme
14/06/2017
BARO BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK:  “DOĞRU VE YERİNDE BİR KARAR”

HALKIMIZIN VE YURTTAŞIMIZIN DUYARLILIĞI, TOPLUMSAL REAKSİYON SONUÇ VERDİ.

'ZEYTİNLİKLER' TARTIŞMALARA NEDEN OLAN YASA TASARISINDAN GERİ ÇEKİLDİ.

BARO BAŞKANIMIZ AV. VELİ KÜÇÜK:
“DOĞRU VE YERİNDE BİR KARAR”

Kamuoyunda haftalardır tartışılan Üretim Reform Yasa tasarısı adı altında “zeytinliklerin madenciliğe ve sanayi alanlarına açılmasına olanak sağlayan madde”, TBMM Sanayi Komisyonu’nda Salı günü yapılan görüşme sonrası tasarıdan çıkarıldı.

Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, 3573 Sayılı Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılaştırılması Hakkında Kanun’da yapılmak istenen ancak TBMM’de daha önce altı kez reddedilen bu değişikliklerin, bir kez daha ‘torba yasa’ içerisinde ve kamuoyunun gözünden kaçırılmak istenerek yasalaştırılmaya çalışılmasına halkın ‘dur’ dediğini ifade etti.

Tüm baskıcı sistemlerde olduğu gibi ; Ülkemizde de çevre sorunlarının bir yaşam sorunu olduğu kadar demokrasi ve hukuk devleti sorunu halini de aldığını belirten Av. Küçük, “Ancak toplumsal reaksiyon yaratan bu tasarı hakkında duyarlı halkımızın ve yurttaşlarımızın, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının çabaları sonuç vermiş ve tartışmalara neden olan Zeytinlik tasarısı tamamen geri çekilmiştir. Bu son derece doğru ve yerinde karardır. Umarım bir daha gündeme dahi gelmez” dedi.

Diğer Haberler